Je pomerne bežné, že niekoľko týždňov pred predstavením nových iPhonov začnú čínske spoločnosti predávať svoje klony. Youtuber Amazing Unboxing preto natočil niekoľkominútové video, v ktorom nám ukázal dva „iPhony 14 Pro„. Na prvý pohľad vyzerajú takmer rovnako, no v skutočnosti pochádzajú od dvoch odlišných firiem. Ich operačným systémom je samozrejme Android.

Telefóny sa pri pohľade z diaľky podobajú na iPhone, no ak ich chcete preskúmať detailnejšie, páčiť sa vám určite nebudú. Je na nich množstvo drobných ale aj väčších chýb a nedostatkov, ktoré skrátka nevyzerajú dobre a zaslúžili by si lepšie spracovanie.

Stále však netreba zabúdať na to, že tieto kópie sa budú predávať za cenu do cca 200 euro a tak ich používatelia pravdepodobne oželejú. Veď najdôležitejšie bude to, že sa na zadnej matnej strane bude vynímať nahryznuté jablko. Škoda len, že fejkové….

Číňania skopírovali aj otvory pre Face ID 

Kamerový systém a Notch v iPhone 14 Pro
Zdroj: Cgtrader / Madmix

Po zapnutí displeja si môžete všimnúť, že výrobcovia pomerne verne skopírovali aj očakávaný výrez pre technológiu Face ID. Ten by mal pozostávať z obdĺžniku v tvare pilulky a klasického kruhu pre prednú kameru.

Prečítajte si tiež  Siri by mohla byť geniálna. Škoda, že stále nevie po slovensky

V tomto prípade však ide len o vizuálnu a nie funkčnú zmenu, nakoľko vo výrezoch sa okrem prednej kamery skrýva maximálne svetelný senzor. Určite tu nenájdete technológie, ako na originálnej TrueDepth kamere.

Je pomerne zábavné, že čínski výrobcovia použili aj imitáciu originálneho balenia v čiernej farbe. Podľa včerajšieho úniku to však vyzerá tak, že Apple použije po dlhých rokoch opäť bielu.

Poruší tým tradíciu, ktorá vznikla ešte v roku 2019 po predstavení iPhonu 11 Pro a iPhonu 11 Pro Max a trochu skomplikuje výrobný proces falošných produktov v Číne. Na strane druhej ale veríme, že v krajine nebeského draka dokážu túto zmenu zapracovať v priebehu týždňov, ak nie dní.

Dajte nám vedieť do komentára, čo si o týchto kópiách myslíte vy. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -