Spoločnosti Apple sa tento rok nepodarilo ustrážiť svoje pripravované smartfóny, ktoré prídu na trh niekedy v septembri. iPhone 15 Pro najskôr unikol na internet, ako kompletný CAD model a teraz sa odhaľuje jeho kovová maketa na videu. Na tému upozornil portál Phonearena.

Dnešný únik opäť odhaľuje dizajn zariadenia, ktoré má mať po okrajoch mierne zaoblené hrany, čo by mohlo dopomôcť lepšej ergonómii pri bežnom používaní.

Rovnako tak by sme sa mali dočkať USB-C portu, tenších rámčekov okolo displeja či väčších zadných kamerových modulov. Oproti iPhonu 14 Pro nepôjde o zásadné zmeny no Apple vylepší aktuálne technológie do dokonalosti.

Nové video, ktoré sa objavilo na sociálnej sieti TikTok zachytáva kovovú maketu, ktorá má s najvyššou pravdepodobnosťou slúžiť výrobcom príslušenstva ako forma. Pomocou nej vyvíjajú nové kryty či puzdra, ktoré budú v čase predstavenia zariadenia pripravené na predaj.

iPhone 15 Pro skutočne dostane dotykové tlačidlá 

iPhone 15 Pro
Zdroj: 9to5mac

Pozorné oko si na videu všimne aj prepracovaný dizajn tlačidiel, ktoré by už mali byť len kapacitné a teda bez možnosti fyzického stláčania. Podľa zahraničných správ by mal mať iPhone 15 Pro dva silné TapTic Enginy, ktoré budú schopné hodnoverne simulovať kliknutie. Podobne to dnes funguje na Trackpade v MacBooku.

Apple do iPhonu 15 Pro pridá aj špeciálny čip, ktorý bude extrémne energeticky úsporný a postará sa o to, aby bolo (minimálne) zapínacie tlačidlo aktívne aj v čase, keď bude zariadenie vypnuté alebo sa náhodou vybije. Pomocou neho ho potom budete môcť zapnúť.

Na videu žiaľ celkom presne nevidíme rozmery zadných fotoaparátov, respektíve ich porovnanie s predošlou generáciou no je jasné, že aj tento komponent sa zásadne zväčší.

Každý iPhone 15 bude mať Dynamic Island

iPhone 15 modrá a ružová
Zdroj: Macrumors

Samozrejmosťou je potom výrez Dynamic Island v prednej časti, ktorý by po novom mal dostať každý jeden iPhone 15 či procesor A17 Bionic s extrémnym výkonom. Apple ho môže produkovať moderným 3 nm výrobným procesom no opäť pôjde len o exkluzivitu pre „Pro“ verzie.

Hovorí sa tiež, že drahší iPhone 15 Pro dostane akčné tlačidlo po vzore Apple Watch, titánový rám či podporu pre Wi-Fi 6e. Zatiaľ však ide len o špekulácie, ktoré nedokážeme nezávisle overiť. Počkať si teda budeme musieť na ďalšie úniky a predstavenie.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Smartfóny s Androidom môžu mať v roku 2023 / 2024 oveľa nižší výkon, ako iPhony
Môže ťa zaujímať
- Reklama -