Po tom, čo niekoľko nadšencov úspešne upravilo iPhone tak, aby obsahoval USB-C port, nám mladý inžinier robotiky Ken Pillonel vysvetlil, ako dokázal presný opak. Do telefónu Samsung Galaxy A51 pridal plne funkčný Lightning port, vrátane podpory nabíjania a prenosu dát.

Po zverejnení náhľadu projektu na začiatku mesiaca sa nám rozhodol podrobnejšie odprezentovať celé jeho pozadie. Podľa jeho vlastných slov to zďaleka nebola ľahká úloha a poriadne sa pri nej potrápil. Napokon však dosiahol vytúžený úspech.

- Reklama -

„Lightning káble, ktoré sú predávané spoločnosťou Apple slúžia len na nabíjanie zariadení od Apple. Musel som teda nájsť spôsob, ako kábel oklamať, aby si myslel, že je pripojený k zariadeniu od Apple, no zároveň sa používal napríklad so Samsungom. Celé sa to navyše muselo zmestiť do telefónu, čo bola samo o sebe výzva.“

Kvalita úpravy nie je prvotriedna 

Lightning USB-CPillonel priznal, že kvalita hotového produktu sa ani zďaleka nepribližuje kvalite iPhonu X (ktorý v minulosti preorbil na USB-C). Sám však neočakáva, že by niekto so zdravým rozumom chcel urobiť niečo podobné so svojim Android zariadením.

„Bolo to pre zábavu, chcel som len vyskúšať, či to dokážem,“ vysvetlil a dodal, že takéto projekty slúžia ako skvelý príklad toho, čo sa dá dosiahnuť so zariadeniami bez pomoci spoločností, ktoré ich pôvodne vyrobili.

Pillonel sa ako prvý preslávil úpravou iPhonu X s pridaním funkčného portu USB-C, ktorý sa na aukcii vydražil za viac ako 86 000 dolárov.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -