Po tom, čo niekoľko nadšencov úspešne upravilo iPhone tak, aby obsahoval USB-C port, nám mladý inžinier robotiky Ken Pillonel vysvetlil, ako dokázal presný opak. Do telefónu Samsung Galaxy A51 pridal plne funkčný Lightning port, vrátane podpory nabíjania a prenosu dát.

Po zverejnení náhľadu projektu na začiatku mesiaca sa nám rozhodol podrobnejšie odprezentovať celé jeho pozadie. Podľa jeho vlastných slov to zďaleka nebola ľahká úloha a poriadne sa pri nej potrápil. Napokon však dosiahol vytúžený úspech.

„Lightning káble, ktoré sú predávané spoločnosťou Apple slúžia len na nabíjanie zariadení od Apple. Musel som teda nájsť spôsob, ako kábel oklamať, aby si myslel, že je pripojený k zariadeniu od Apple, no zároveň sa používal napríklad so Samsungom. Celé sa to navyše muselo zmestiť do telefónu, čo bola samo o sebe výzva.“

Kvalita úpravy nie je prvotriedna 

Lightning USB-CPillonel priznal, že kvalita hotového produktu sa ani zďaleka nepribližuje kvalite iPhonu X (ktorý v minulosti preorbil na USB-C). Sám však neočakáva, že by niekto so zdravým rozumom chcel urobiť niečo podobné so svojim Android zariadením.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

„Bolo to pre zábavu, chcel som len vyskúšať, či to dokážem,“ vysvetlil a dodal, že takéto projekty slúžia ako skvelý príklad toho, čo sa dá dosiahnuť so zariadeniami bez pomoci spoločností, ktoré ich pôvodne vyrobili.

Pillonel sa ako prvý preslávil úpravou iPhonu X s pridaním funkčného portu USB-C, ktorý sa na aukcii vydražil za viac ako 86 000 dolárov.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -