Ešte 8. augusta sme vám písali informáciu o tom, že iPhone príde do predaja pravdepodobne 20. septembra. Dnes túto informáciu potvrdil renomovaný Apple Insider. Vďaka tomu vieme, kedy bude pravdepodobne dostupný iPhone 11 na Slovensku.

Predstavenie nového iPhonu

Hodnoverný zdroj redakcii Apple Insider prezradil informáciu, že maloobchodné predajne Applu sa už dnes pripravujú na plánované začatie predaja nového iPhonu, ktoré by sa malo tento rok konať 20. septembra. Celé to do seba logicky zapadá, pokiaľ sa na tento časový harmonogram pozrieme okom z predošlých rokov. Je už skoro tradíciou, že zariadenia, ktoré budú predstavené v utorok, prídu s predobjednávkami ešte v ten istý týždeň, v piatok. Presne o týždeň neskôr následne prídu oficiálne do predaja.

Reálne to teda vyzerá asi tak, že zajtra, 10. septembra uvidíme predstavenie nového iPhonu 11, hodiniek Apple Watch Series 5 a iných produktov, na ktoré sa veľmi tešíme. Konkrétne iPhony si budete môcť v predobjednávkach rezervovať už 13. septembra. O týždeň neskôr, 20. septembra nastane oficiálny predaj týchto zariadení. Tu sa však bavíme predovšetkým o väčších krajinách ako USA, Veľká Británia, Nemecko a podobne.

Všetky tieto informácie na záver potvrdzuje aj správa o tom, že Apple opäť otvorí brány Apple Store na 5th Avenue v New Yorku práve 20. septembra. Práve nové otvorenie by mohlo sprevádzať začiatok predaja nových produktov. Na jeho upravený lákavý dizajn, ktorý firma vytvorila pomocou farebných fólii sa môžete pozrieť tu.

iPhone 11/ 11 Pro - Sumarizácia toho, čo o ňom vieme. - svetapple.sk

Vieme, kedy bude pravdepodobne dostupný iPhone 11 na Slovensku.

Poďme však na informáciu, ktorá nás zaujíma asi najviac. kedy bude iPhone 11 dostupný aj u nás? Nebude to 20. septembra. To sa bude jednať len pre prvú vlnu predaja, do ktorej naša krajina žiaľ nespadá. Nebojte sa ale. Na nové zariadenie by ste si mali počkať pravdepodobne len o týždeň dlhšie ako vo väčších krajinách vrámci celého sveta.

Minimálne podľa toho ako to bolo doposiaľ. Dostupnosť by v tomto prípade teda spadala na piatok 27. septembra. To vôbec nie je zlé. Kedysi sme na nové iPhony čakali podstatne dlhšie ako 7 dní.

Je ale nutné podotknúť, že vzhľadom pre ťažko odhadnuteľný záujem bude zo začiatku predaja pravdepodobne na trhu príliš málo zariadení. Je teda možné, že iPhone 11 nekúpite vo vami vysnívanej farbe alebo kapacite. Presne preto radšej pár dní počkajte a vyberte si presne to, po čom túžite. Naskladňovanie týchto zariadení prebieha priebežne. Bola by ale škoda zaplatiť tak vysokú čiastku za niečo, čo ste napokon nechceli.

iPhone 11 a iPhone 11 Pro budú skutočné názvy septembrových modelov. - svetapple.sk
Vieme, kedy bude pravdepodobne dostupný iPhone 11 na Slovensku. – svetapple.sk
ZDROJappleinsider
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here