Len približne 24 hodín po tom, čo spoločnosť Foxconn oznámila, že začína s náborom nových zamestnancov pre zvýšenie výroby iPhonu sa celá situácia mení.

Po zavedení nových obmedzení v súvislosti s ochorením COVID-19 v čínskom meste Zhengzhou, museli byť všetky aktivity spojené s náborom pozastavené. To automaticky komplikuje situáciu aj spoločnosti Apple a v konečnom dôsledku na to najviac doplatíme my, zákazníci.

Spoločnosť Apple nedávno poverila Foxconn, aby prijal viacej pracovníkov, ktorí by vedeli uspokojiť zvýšený dopyt spotrebiteľov po jej produktoch. Firma sa tak chcela zrejme včas pripraviť na hromadnú výrobu iPhonu 14, pretože predpokladala, že aktuálna situácia môže všetko skomplikovať.

A aj keď bol pôvodný zámer dobrý, jeden z najväčších dodávateľov ho v súčasnosti nedokáže naplniť kvôli pandémii. Spoločnosť Apple sa teda dostala do stavu, ktorému sa chcela vyhnúť.

iPhone 14 bude predstavený podľa plánu 

iPhone 14 Pro
Zdroj: MacRumors

Zatiaľ sa neočakáva, že by spoločnosť Apple výrazne odložila vydanie iPhonu 14, ako to urobila v prípade iPhonu 12 v roku 2020. Vtedy prebehlo predstavenie až v októbri a predaj niektorých modelov začal dokonca až v novembri.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

iPhone 14 by mal byť zatiaľ predstavený presne podľa plánu v septembri s tým, že niektoré verzie môžu mať mierne meškanie až do októbra. Aj keď sa teda situácia komplikuje, dodávateľské reťazce ju podľa dostupných informácií relatívne zvládajú.

Napríklad spoločnosť Quanta, hlavný dodávateľ MacBooku Pro, tento týždeň obnovila výrobu vo svojom závode v Číne po tom, ako ju v súvislosti s obmedzeniami musela niekoľkokrát zastaviť.

Počas minulotýždňového oznámenia výsledkov spoločnosť Apple uviedla, že očakáva, že obmedzenia v dodávateľskom reťazci budú pretrvávať aj v nasledujúcom štvrťroku a po finančnej stránke môžu vyjsť na 4 – 8 miliárd amerických dolárov. Uvidíme, ako to teda dopadne.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJMacRumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.