Známy analytik Mark Gurman zverejnil prostredníctvom agentúry Bloomberg informáciu, v ktorej nám prezradil, čo môžeme očakávať od najbližšieho eventu na WWDC 2022. Spoločnosť Apple nám totiž nemá predstaviť len softvérové novinky ako iOS 16 a ďalšie operačné systémy ale takisto aj hardvér.

Podľa Gurmana uvidíme 6. júna 2022 kompletne prepracovaný MacBook Air, ktorý už nebude mať takmer nič spoločné s aktuálnou generáciou. Zariadenie má prejsť dizajnovou obmenou a takisto úpravou farebnej škály, ktorá bude podobná ako na 24″ iMacu.

O výkon sa postará úplne nový procesor, ktorý by mohol mať podľa leakera označenie M2. S týmto tvrdením však nesúhlasí analytik Ming-Chi Kuo, ktorý vo svojich správach taktiež tvrdí, že nový MacBook Air dostane výkonnejší čip, avšak podľa neho pôjde len o vylepšenú verziu súčasného procesora M1, ktorý poznáme od roku 2020.

Prečítajte si tiež  Svoj MacBook Pro M1 som oblial kávou. Čo sa presne pokazilo, kto ho opravil a ako som ušetril stovky eur?

Novinka má taktiež poskytnúť viacero konektorov, vrátane nabíjania prostredníctvom systému MagSafe. Cena zariadenia sa pravdepodobne zásadne meniť nebude, no vzhľadom na infláciu môže mierne narásť.

Druhým počítačom bude pravdepodobne Mac Pro 

Mac Pro
Unsplash / Nana Dua

Druhý počítač, o ktorom Mark Gurman hovorí žiaľ špecifikovaný nebol. Na strane druhej si nie je ťažké domyslieť, že pôjde o Mac Pro, ktorý bude kompletne postavený na platforme ARM Apple Sillicon.

Apple totiž ešte na WWDC 2020 oznámilo, že prechod na tieto čipy uzavrie do dvoch rokov a Mac Pro je posledným zariadením, ktoré stále funguje na čipoch od spoločnosti Intel.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5Mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.