Spoločnosť Apple nám včera predstavila nového člena rodiny Macov, počítač Mac Studio. Firma v ňom použila svoj najnovší procesor s označením M1 Ultra, ktorý je v podstate kombináciou dvoch čipov M1 Max a dosahuje neuveriteľné hodnoty z hľadiska výkonu.

Prečítajte si tiež  Apple práve predstavilo šialený Mac Studio. Čo prináša najvýkonnejší jablkový počítač?

No a na to, aby nám to technologický gigant mohol demonštrovať čo najjednoduchšie siahol po softvéri TetrUSS od amerického úradu pre letectvo a vesmír NASA. Bežný používateľ sa s takýmto nástrojom stretne v praxi iba veľmi ťažko.

Aby sme vás uviedli do deja, TetrUSS je najviac oceňovaný softvér od NASA v histórii a v princípe ide o súbor počítačových programov, ktoré sú určené na analýzu a návrh dynamiky tekutín a aerodynamiky. Človek teda nemusí byť expert na to aby si vedel predstaviť, aké náročné počítačové procesy prebiehajú pri výpočte na pozadí. Mac Studio s tým však evidentne nemá žiaden problém…

Apple sa zameralo na profesionálnych používateľov a inštitúcie

Zdroj: spaceexplored.com

V praxi sa s týmto softvérom stretávajú odborníci v rôznych odvetviach, ako sú napríklad vládne agentúry, letecký priemysel, akademická pôda, automobilový priemysel, biomedicína a stavebníctvo. Tu všade by mal mať svoje miesto aj nový Mac Studio s procesorom M1 Ultra. Pre bežného používateľa je možno drahý, no pre veľké firmy ide o vcelku výhodnú investíciu.

Prečítajte si tiež  Mac Studio s čipom M1 Ultra poráža 28-jadrový Intel Mac Pro v Geekbench skóre

Keďže je procesor M1 Ultra zostavený z dvoch čipov M1 Max, automaticky to skoro zdvojnásobuje jeho výkon. Už štandardný procesor M1 Max je v rámci Geekbench testu o 0,5 x výkonnejší ako Mac Pro so 16-jadrovým procesorom Intel Xeon. M1 Ultra ho potom poráža až 3,1-násobne a nedávny Geekbench dokonca potvrdil, že je rýchlejší aj ako 28-jadrový procesor od Intelu.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJspaceexplored
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.