Pred pár dňami sme vás informovali, že Apple predstaví v rámci WWDC 2020 nový iMac či MacBook s ARM procesorom. Napriek tomu, že sa stále jedná len o „klebety“, tento krok naznačila už aj samotná jablková spoločnosť. Je stále pravdepodobnejšie, že sa informácie napokon potvrdia.

iMac 27″ prestáva byť dostupný

Pokiaľ si myslíte, že iMac je produkt, ktorý nestarne, vydržte 2 týždne a uvidíte nový dizajn, ktorý vám pravdepodobne zmení názor. Tento obľúbený počítač má prísť s tvarmi pripomínajúcimi iPad Pro a rámikmi s hrúbkou 5mm. Samozrejmosťou pri tom ostane prítomnosť špičkového Retina displeja.

https://dizajnovepodlahy.sk/virtualna-predajna/?utm_source=svetapple.sk&utm_campaign=appleglass
reklama

Okrem neho sa dočkáme aj T2 bezpečnostného čipu, náhrady HDD za rýchlejšie SSD, či ďalšie rozsiahle možnosti konfigurácie v oblasti grafických kariet (AMD Navi).

Súčasný iMac 27″ prestáva byť v rôznych krajinách po celom svete dostupný a používatelia majú problém s jeho objednaním. Apple online Store píše čakacie doby aj niekoľko týždňov. V drvivej väčšine prípadov sa bavíme o lehote po 22. júne (kedy sa bude konať WWDC 2020). Je skoro pravidlom, že tesne pred predstavením nových produktov bývajú staršie verzie nedostupné. Teraz by to celkom sedelo.

V tejto situácii sa „problémy“ týkajú iba väčšej uhlopriečky. Menší iMac s 21,5″ displejom zakúpite stále bez obmedzení (no aj to sa môže v priebehu niekoľkých dní zmeniť). Pokiaľ sa teda chystáte k nákupu veľkého stolného počítača od Apple, počkajte ešte pár týždňov. Ak vyjde na WWDC nová generácia, pravdepodobne nebude drahšia ako tá súčasná, no posunie sa po stránke technológie a dizajnu ďaleko napred. Tešíte sa?

Apple môže o už o pár dní predstaviť viacero nových produktov.
Apple samo naznačilo príchod nového iMacu.
Prečítajte si tiež  Kedy príde iOS 15 spolu so svojimi beta verziami?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.