Nový MacBook Pro 14″ a MacBook Pro 16″

S príchodom špičkového procesora M1 to iba začalo. Podľa výskumníkov zo spoločnosti TrendForce prídu v druhej polovici 2021 nové počítače Mac, založené na platforme Apple Sillicon. Konkrétne sa hovorí o prepracovanom MacBook Pro so 14″ displejom a MacBook Pro so 16″ displejom.

Analytická správa uvádza, že Apple vďaka tomuto kroku zvýši svoj trhový podiel približne o 7%. Nebude sa pri tom jednať len o počítače s novými procesormi ale aj s novým dizajnom či prepracovaným balením. Technologický gigant by mal začať používať modernejšie GaN nabíjačky.

Aby toho nebolo málo, vybrané MacBooky majú disponovať aj novou technológiou displeja. Ming-Chi Kuo ešte dávnejšie uviedol, že sa sem dostanú takzvané Mini-LED panely so zvýšeným jasom, lepším kontrastom, bohatšími farbami a lepšou energetickou úspornosťou (v porovnaní so súčasnými LCD).

Veľkou zmenou prejde aj súčasný iMac, iMac Pro a Mac Pro. Podľa analytikov zo spoločnosti Nikkei Asia bude mať každý model procesor ARM ako alternatívu k stále dostupným čipom od Intelu. Tak isto sa môžeme tešiť na vlastnú GPU priamo z Cupertina. Tieto informácie nepriamo potvrdilo aj Apple, keď na WWDC 2020 uviedlo, že do dvoch rokov prejde na vlastné riešenie (a pomaly sa zbaví Intelu).

Prvý procesor M1 sa predviedol vo veľmi pozitívnom svetle a neocenila ho iba bežná verejnosť ale aj profesionáli. V podstate sa nie je čomu čudovať, nakoľko dokázal poraziť v základnom MacBooku Air 13″ vrcholový MacBook Pro 16″ s procesorom Intel Core i9. Do komentára nám napíšte, čo si o týchto čipoch myslíte vy a či sa tešíte na nové portfólio počítačov Mac.

Prečítajte si tiež  Apple skutočne plánuje MacBook Air s 15" obrazovkou. Vieme kedy ho predstaví
Môže ťa zaujímať
- Reklama -