Nový MacBook Pro 14″ a MacBook Pro 16″

S príchodom špičkového procesora M1 to iba začalo. Podľa výskumníkov zo spoločnosti TrendForce prídu v druhej polovici 2021 nové počítače Mac, založené na platforme Apple Sillicon. Konkrétne sa hovorí o prepracovanom MacBook Pro so 14″ displejom a MacBook Pro so 16″ displejom.

Analytická správa uvádza, že Apple vďaka tomuto kroku zvýši svoj trhový podiel približne o 7%. Nebude sa pri tom jednať len o počítače s novými procesormi ale aj s novým dizajnom či prepracovaným balením. Technologický gigant by mal začať používať modernejšie GaN nabíjačky.

Aby toho nebolo málo, vybrané MacBooky majú disponovať aj novou technológiou displeja. Ming-Chi Kuo ešte dávnejšie uviedol, že sa sem dostanú takzvané Mini-LED panely so zvýšeným jasom, lepším kontrastom, bohatšími farbami a lepšou energetickou úspornosťou (v porovnaní so súčasnými LCD).

Veľkou zmenou prejde aj súčasný iMac, iMac Pro a Mac Pro. Podľa analytikov zo spoločnosti Nikkei Asia bude mať každý model procesor ARM ako alternatívu k stále dostupným čipom od Intelu. Tak isto sa môžeme tešiť na vlastnú GPU priamo z Cupertina. Tieto informácie nepriamo potvrdilo aj Apple, keď na WWDC 2020 uviedlo, že do dvoch rokov prejde na vlastné riešenie (a pomaly sa zbaví Intelu).

- Reklama -

Prvý procesor M1 sa predviedol vo veľmi pozitívnom svetle a neocenila ho iba bežná verejnosť ale aj profesionáli. V podstate sa nie je čomu čudovať, nakoľko dokázal poraziť v základnom MacBooku Air 13″ vrcholový MacBook Pro 16″ s procesorom Intel Core i9. Do komentára nám napíšte, čo si o týchto čipoch myslíte vy a či sa tešíte na nové portfólio počítačov Mac.

- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here