Mac Pro poznáme všetci v podobe, v ktorej sme ho videli na WWDC 2019. Ako to ale vyzerá, toto zariadenie môže vyzerať aj trochu ináč. Firma začala predávať jeho Rack verziu, pomocou ktorej si ho môžete vložiť do stojana. Cena je trochu vyššia.

Apple zavádza do predaja Mac Pro v Rack verzii!

Keďže je to profesionálne zariadenie, malo by sa dať kúpiť aj v „profesionálnej forme“. Tou je Rack verzia, ktorá sa pred pár dňami objavila v predaji na internetových stránkach spoločnosti Apple. Jej cena štartuje na 7199€ (klasická verzia stojí 6499€) a ponúka rovnakú konfiguráciu ako stojaca verzia.

Čo sa týka dizajnu zariadenia, tak ten je prispôsobený tomu, na čo by sa mal použiť. Mac Pro v Rack verzii môžete vďaka špeciálnej lište na boku, pohodlne zasunúť do stojana. Zariadenie napriek tomu nestratí charakter a svoje originálne tvary. Ikonický dizajn tohto produktu tvorí obrovské množstvo dierok (pripomínajúcich strúhadlo na syr). Tie umožňujú lepšie chladenie, ktoré je v prípade tak výkonného počítača doslova nutnosťou. Hoci je teda forma trochu iná, dizajn ostáva a to je dobré. Predsa len, keď už máte Mac Pro a niekto príde na návštevu, chcete sa mu pochváliť!

mac pro rack
Lišty na boku zariadenia slúžia na zasunutie do stojana – svetapple.sk

Už v základe veľmi výkonné zariadenie

V základnej verzii dostávate dosť výkonnú mašinu ale zmysel to má pochopiteľne až vo vyšších konfiguráciách. Za 7199€ (podľa nemeckého Apple Store) získavate 8-jadrový procesor Intel Xeon W s 3,5 GHz a 32 GB operačnej pamäte RAM. Okrem toho tu máte k dispozícii grafickú kartu Radeon Pro 580X s 8 GB DDR5 a 256 GB SSD úložiska.

Pokiaľ by ste sa rozhodli ísť do tej najsilnejšej konfigurácie počítača, ktorá obnáša napríklad 1,5 TB RAM zaplatíte za tento produkt skoro 65 000€. Netreba ale zabúdať na to, že aby to bolo ono, budete potrebovať aj Pro Display XDR. Jeho cena v top konfigurácii vychádza na približne 7 500€. Za takúto kombináciu by sa už v nejakom menšom slovenskom meste dala zakúpiť aspoň garsónka, čo poviete?

mac pro rack
Apple zavádza do predaja Mac Pro v Rack verzii! – svetapple.sk
Prečítajte si tiež  Chcete výkonný smartfón? Posledná šanca kúpiť iPhone 11 Pro a 11 Pro Max.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.