Podľa dobre informovaného leakera z agentúry Bloomberg Marka Gurmana je nepravdepodobné, že prvým počítačom s Face ID od spoločnosti Apple bude MacBook.

Dôvod je ten, že technológia potrebná na zabudovanie autentifikačného hardvéru do tenkého displeja notebooku zatiaľ neexistuje. Viac sa téme venoval portál Macrumors.

Prečítajte si tiež  Vyskúšali sme Face ID s rúškom. Toto by ste mali o novej funkcii vedieť

Najnovšie informácie na túto tému sa objavili v Gurmanovom bulletine „Power On“, ktorý je určený pre média a akcionárov. Na otázku, či sa Face ID niekedy dostane do počítačov Mac leaker reagoval nasledovne:

„Face ID bolo v pláne už pre pôvodný iMac M1. Prirodzene, iMac je najhrubší Mac so zabudovaným displejom, keďže notebooky Apple majú pomerne tenké obrazovky. V tejto chvíli technológia na zabudovanie Face ID do tenkých displejov MacBookov neexistuje. Ak teda Face ID príde do Macu, myslím si, že to bude najskôr na iMacu alebo externom monitore. Apple na tom určite pracuje, ale až čas ukáže, či to uvedie na trh.“

Pre MacBook zatiaľ iba Touch ID

MacBook Pro 13" (M1) očami náročného používateľa Windowsu. Je naozaj taký dobrý?Systém rozpoznávania tváre Face ID bol prvýkrát predstavený v roku 2017 pri uvedení iPhonu X. Odvtedy nahradil Touch ID vo väčšine nasledujúcich iPhonov a iPadov a úniky naznačujú, že sa dostane aj do ďalších produktov. Trvať to ale môže ešte niekoľko rokov.

Prečítajte si tiež  Recenzia: Kúpil som repasovaný iPhone XS Max so zárukou od tejto spoločnosti. Oplatilo sa?

V MacBooku si majitelia môžu zatiaľ užívať klasické Touch ID, ktoré skenuje odtlačok prsta. A hoci je to možno naoko menej sofistikovaná technológia, v skutočnosti je veľmi presná a rýchlo si na ňu zvyknete. Napíšte nám do komentára, či by ste chceli aby sa dal Mac odomykať za pomoci Face ID alebo vám súčasný systém vyhovuje. Sme zvedaví na všetky vaše názory a postrehy.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJMacRumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.