Apple bolo vždy revolučné v oblasti dizajnu. Kto by to bol povedal, že aktuálna generácia iMacu, prišla na trh ešte v roku 2012? Po 8-rokoch (podľa nášho názoru) nevyzerá vôbec zle. Pokojne sa môže predávať ďalej. Ako už však bolo avizované, firma pripravuje nástupcu. V dnešnom videu uvidíte, ako by mohol vyzerať.

iMac 2020 by mohol vyzerať takto

O najnovší koncept sa postaral YouTube kanál ALTRD Studio. Video je len veľmi krátke, má 33 sekúnd. Napriek tomu ukazuje absolútne všetko, čo sme potrebovali vidieť. Spracovanie konceptu je samozrejme na extrémne vysokej úrovni. Počítač sa od súčasnej generácie celkovo, až tak moc nezmenil. Odlišné sú však detaily a evidentne aj uhlopriečka displeja.

Pozorné oko si v tomto prípade určite všimne nohu (stojan), ktorá je podobná ako tá, ktorú Apple predáva ku Pro Display XDR za cenu 999$. Tento prvok by sa sem určite veľmi hodil, prinieslo by to celkom nové možnosti v oblasti manipulácie. iMac by tak bolo možné nielen nastavovať do všetkých možných uhlov, ale napríklad aj otáčať, čo je pre niektoré pracovné odvetvia zaujímavé.

iMac 2020 by mohol vyzerať takto. Ukazuje to nádherný koncept.
iMac 2020 by mohol vyzerať takto. Ukazuje to nádherný koncept.

Autor konceptu sa zameral nielen na zovňajšok, ale aj na hardvér. Na videu nižšie teda uvidíte, čo všetko sa môže v počítači nachádzať. Každý komponent a dokonca aj skrutka je tu vymodelovaná a prepracovaná s maximálnym zreteľom na detail.

Do komentára nám nezabudnite napísať, čo si o tomto návrhu myslíte vy. Podľa nás možno nie je ničím extra odlišný od súčasnej generácie, no na druhej strane presne takéto zmeny zvykne robiť Apple. Príde nám teda oveľa „reálnejší“, ako tento koncept, ktorý vznikol na základe uniknutého patentu.

Prečítajte si tiež  Kúpte si plyšáka v tvare Macintoshu z roku 1984.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.