1Apple môže v budúcnosti predstaviť Mac s dotykovou obrazovkou

Koncept iMacu s 27
iMac koncept

Správy o tom, že spoločnosť Apple pracuje na vlastnom iMacu s dotykovým displejom odštartovali ešte v roku 2010, keď si firma nechala zaregistrovať množstvo patentov, ktoré sa touto technológiou dopodrobna zaoberali.

Rovnako sa v minulosti objavili správy, že dotykové panely sa dostali priamo do dodávateľského reťazca technologického giganta, kde boli testované a postupne vyvíjané.

S horším vyjadrením však prišiel ešte v roku 2021 šéf hardvérového inžinierstva spoločnosti Apple John Ternus, ktorý povedal, že platforma Mac bola odjakživa optimalizovaná na nepriame vstupy a technologický gigant z Cupertina to preto nemá dôvod meniť.

Podobnú rétoriku mal v minulosti aj Steve Jobs, ktorý zdôrazňoval, že „dotykové povrchy nesmú byť vertikálne“. Dôvodom mala byť rýchla únava rúk spojená s držaním prsta na displeji.

Prečítajte si tiež  Tento soundbar Samsung kúpite za extrémne nízku cenu. Má subwoofer aj super zvuk

A aj keď to pre dotykový Mac z tohto dôvodu nevyzerá práve najlepšie, podľa známeho analytika a leakera Marka Gurmana z agentúry Bloomberg by sme sa dotykového počítača Mac s OLED displejom mohli dočkať po prvýkrát v roku 2025.

Konkrétne by malo ísť o ďalšiu generáciu MacBooku Pro. O tom, ako to dopadne však rozhodne až čas a hlavne kompetentní v kalifornskom Apple Parku.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
Ďalšie
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.