Pokiaľ máte radi produkty od Apple, určite si musíte vyskúšať aj Mac. Tieto počítače sú síce poväčšine dosť drahé, no jeden model so špičkovým procesorom M2 môžete získať za rozumné peniaze. Mac mini predstavuje pomyselný základ ponuky a napriek tomu vám za svoju cenu dokáže dať viac, ako by ste možno čakali. Teraz sa predáva mimoriadne výhodne.

Jeho 5 nm ARM procesor zo série Apple Sillicon má k dispozícii 8-jadrové CPU a 10-jadrové GPU, ktoré sú spoločne o cca 20 % výkonnejšie v porovnaní s čipom M1. Operačná pamäť RAM má v základnej konfigurácii 8 GB, no nebojte sa. Samotné Apple tvrdí, že vďaka platforme SoC ide o ekvivalent 16 GB RAM. Tento počítač je ako stvorený na prácu s dokumentami, surfovanie na webe, sledovanie videí, ale nebojí sa ani náročnejších úloh, ako napríklad práce v grafických či video programoch.

Čo sa potom týka ceny, tak tá je na veľmi nízkej úrovni. Apple pôvodne Mac mini s predošlým procesorom M1 predával za 799 €, no s príchodom nástupcu s čipom M2 prehodnotil stratégiu a dáva ho za 699 €. Ak však kliknete na tento odkaz, kúpite ho len za 668 €, vďaka čomu ešte ušetríte. Za takýto hardvér sa to jednoznačne oplatí.

Mac mini 2023
Zdroj: Apple

Mac mini M2 má okrem vynikajúceho hardvéru aj špičkový softvér macOS. Má rýchle reakcie, jednoduché používateľské rozhranie a perfektne interaguje s ostatnými zariadeniami z Apple ekosystému. Na rozdiel od iMacu 24″ si pri Macu mini môžete zvoliť aj svoj vlastný monitor. Nám v redakcii sa osvedčil napríklad 34″ 2K monitor od Philips (346P1CRH), ktorý má 100 Hz. A ak by ste chceli dobrú klávesnicu a myš, zaobstarajte si MX Keys od Logitech v kombinácii s M720 Tiathlon. Nám sa s nimi pracuje lepšie, ako s Magic Mouse či Magic Keyboard od Apple.

Na záver už len dodáme, že Mac mini je perfektné zariadenie do kancelárie, na doma, alebo do študentskej izby. Je to entry-level počítač, ktorý je však špičkovo vybavený a lusknutím prsta zvládne aj náročnejšie procesy, pri ktorých sa vôbec nezapotí. Ak sa vám teda tento počítač páči, po kliknutí na tento odkaz ho môžete mať za 668 €. Z nášho pohľadu je to ponuka, ktorá sa mimoriadne oplatí.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Samsung kopíruje jednu z najzaujímavejších funkcii AirPods Pro
Môže ťa zaujímať
- Reklama -