Apple chystá novú platformu aj pre najvýkonnejší stroj v ponuke. V rámci prechodu na ARM čipy Apple Sillicon, sa zmene nevyhne ani profesionálny Mac Pro. Agentúra Bloomberg uvádza, že dizajn zostane rovnaký no jeho rozmery sa zredukujú o cca 50%.

Mac Pro s procesormi Apple Sillicon

Technologický gigant plánuje naplno využiť potenciál novej platformy. Aj preto ju zakomponuje do extrémne výkonného počítača, ktorého cenovka môže presahovať 60 000€.

Mac Pro je určený pre náročných profesionálov. V súčasnosti sa spolieha na procesory Intel (Xeon W). To bude v priebehu nasledujúcich rokov minulosťou.

Ako sme už uviedli vyššie, Apple pripravuje menšiu verziu s ARM čipmi Apple Sillicon. Dizajn a tvary ostanú rovnaké, no rozmery sa zredukujú. Zariadenie bude kompaktnejšie, čo ale pri stolnom počítači nepovažujeme za zásadnú výhodu.

- Reklama -

Ako uvádza Bloomberg, momentálne nie je isté, či táto verzia nahradí súčasný Mac Pro alebo sa začne predávať po jeho boku. Z nášho pohľadu je ale oveľa pravdepodobnejší druhý scenár.

ARM procesory sú v tejto oblasti zatiaľ niečim novým a aj keď ich Apple plánuje rozšíriť do všetkých počítačov, zrejme to pár rokov potrvá. Musia si nájsť “dôveru” u profesionálnych používateľov, nie len u štandardných spotrebiteľov. Medzi týmito zákazníkmi je zásadný rozdiel.

Podľa správy sa novinky nedočkáme na novembrovej konferencii, ktorá bola ohlásená niekoľko dní dozadu. Mac Pro (Apple Sillicon) príde až v roku 2021 alebo 2022.

V súvislosti s najnovším eventom sa môžeme tešiť na MacBook Air 13″, MacBook Pro 13″ (alebo 14″?) a MacBook 16″ + AirTags a AirPods Studio. Program je teda celkom nabitý. Do komentára nám napíšte, na čo sa najviac tešíte vy?

zdroj

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here