Apple chystá novú platformu aj pre najvýkonnejší stroj v ponuke. V rámci prechodu na ARM čipy Apple Sillicon, sa zmene nevyhne ani profesionálny Mac Pro. Agentúra Bloomberg uvádza, že dizajn zostane rovnaký no jeho rozmery sa zredukujú o cca 50%.

Mac Pro s procesormi Apple Sillicon

Technologický gigant plánuje naplno využiť potenciál novej platformy. Aj preto ju zakomponuje do extrémne výkonného počítača, ktorého cenovka môže presahovať 60 000€.

Mac Pro je určený pre náročných profesionálov. V súčasnosti sa spolieha na procesory Intel (Xeon W). To bude v priebehu nasledujúcich rokov minulosťou.

Ako sme už uviedli vyššie, Apple pripravuje menšiu verziu s ARM čipmi Apple Sillicon. Dizajn a tvary ostanú rovnaké, no rozmery sa zredukujú. Zariadenie bude kompaktnejšie, čo ale pri stolnom počítači nepovažujeme za zásadnú výhodu.

Ako uvádza Bloomberg, momentálne nie je isté, či táto verzia nahradí súčasný Mac Pro alebo sa začne predávať po jeho boku. Z nášho pohľadu je ale oveľa pravdepodobnejší druhý scenár.

ARM procesory sú v tejto oblasti zatiaľ niečim novým a aj keď ich Apple plánuje rozšíriť do všetkých počítačov, zrejme to pár rokov potrvá. Musia si nájsť „dôveru“ u profesionálnych používateľov, nie len u štandardných spotrebiteľov. Medzi týmito zákazníkmi je zásadný rozdiel.

Podľa správy sa novinky nedočkáme na novembrovej konferencii, ktorá bola ohlásená niekoľko dní dozadu. Mac Pro (Apple Sillicon) príde až v roku 2021 alebo 2022.

V súvislosti s najnovším eventom sa môžeme tešiť na MacBook Air 13″, MacBook Pro 13″ (alebo 14″?) a MacBook 16″ + AirTags a AirPods Studio. Program je teda celkom nabitý. Do komentára nám napíšte, na čo sa najviac tešíte vy?

zdroj

Prečítajte si tiež  Samsung Galaxy S23 Ultra kúpite v poriadnej zľave. Na telefóne ušetríte stovky eur
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.