Spoločnosť Apple sa v roku 2023 rozhodla raz a navždy ukončiť predaj základného MacBooku Pro 13″, ktorý ešte pochádzal zo starého dizajnového jazyka a ponúkal Touch Bar. Jednou z najväčších nevýhod tohto zariadenia bola zaručene konektivita, nakoľko disponoval iba dvojicou USB-C Thunderbolt 3 portov.

Spoločnosť Apple to ešte v roku 2021 zmenila, keď na trh uviedla oveľa výkonnejší a mohutnejšie postavený MacBook Pro 14″ a 16″. Tieto zariadenia dostali do vienka výkonné čipy M1 Pro a M1 Max a tiež oveľa viac portov + MagSafe pripojenie pre dokonalú konektivitu. Ich nedávno inovované modely s procesormi M3 Pro a M3 Max preto disponujú až trojicou Thunderbolt 4 portov, ktoré sú pripravené na náročnú prácu. Netýka sa to, ale základného modelu.

Pri tom totiž spoločnosť Apple urobila rozdiel a nie úplne „pozitívny“. Základný model s čipom M3 totiž ponúka len dva USB-C porty a aby toho nebolo málo, ide o štandard Thunderbolt 3 a nie Thunderbolt 4. Je to také klasické obmedzenie technologického giganta z Cupertina, ktorého cieľom je „donútiť“ používateľov, aby si zaobstarali drahšie prevedenie s výkonnejším čipom.

A stále to žiaľ nie je všetko. Napriek veľkému nárastu výkonu čipu M3 v porovnaní s čipmi M2 a najmä M1 má tento ARM procesor stále obmedzenie na podporu jedného 6K monitora so 60 Hz alebo jedného 4K monitora so 120 Hz cez HDMI. Hoci existuje možnosť, ako to oklamať pomocou rôznych redukcií, nie je to práve ideálne riešenie.

Ak si naopak zaobstaráte MacBook Pro s čipom M3 Pro, tešiť sa môžete na podporu dvojice displejov a vďaka čipu M3 Max môžete dokonca ku svojmu MacBooku Pro pripojiť až štyri samostatné monitory, pričom počítač ich zvládne bez najmenšieho zaváhania obsluhovať. Viac sme sa tejto téme venovali v samostatnom článku.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  MacBook Air M2 je po zľave extrémne výhodný. Tento počítač budete milovať
Môže ťa zaujímať
- Reklama -