Intel predstavil 10. generáciu svojich procesorov, pre notebooky, medzi ktoré bude patriť aj vrcholný MacBook Pro 16″. Jedná sa o 45W čipy, ktoré sú súčasťou Comet Lake. Všetky stavajú na 14nm++ architektúre a ponúkajú extrémny výkon.

MacBook Pro 16″ dostane procesor Intel Core i9 s Turbo Boostom na 5,3 GHz.

Pokiaľ si plánujete tento rok kúpiť nový MacBook Pro 16″, možno by ste mali chvíľu počkať. Už v dohľadnej dobe by sa do neho mali dostať nové čipy rady H, ktoré prinesú vyšší Turbo Boost ako aktuálne procesory 9. generácie. Tie nájdeme už dnes v tomto super-výkonnom počítači. Je to vôbec po prvýkrát, čo dokáže Turbo Boost prekročiť hranicu 5 GHz!

Základná frekvencia ostáva na 2,4 GHz. Akonáhle ale bude potrebné, výkon sa dokáže vyšplhať na 5,3 GHz! Tieto čísla dokázali, že sa z konkrétneho čipu stal najvýkonnejší mobilný procesor na svete, ktorý prekročil vyššie uvedenú magickú “bariéru” (5GHz).

MacBook Pro 16" dostane procesor Intel Core i9 s Turbo Boostom na 5,3 GHz.
Tabuľka ukazuje výkon nových procesorov od Intelu – svetapple.sk

V nových procesoroch je aj Wi-Fi 6 – 802.11ax

Firma do neho okrem iného zakomponovala aj podporu Wi-Fi 6 (802.11ax), vďaka čomu bude pripojenie rýchlejšie, s väčšou kapacitou siete a v neposlednom rade aj nižšou energetickou náročnosťou. Výhoda je aj nutnosť podpory protokolu WPA3, vďaka čomu má zvýšenú kryptografickú silu.

- Reklama -

Zaujímavé je, že nový iPhone 11 a 11 Pro už Wi-Fi 6 podporuje. Tak isto štandard nájdeme aj v iPade Pro 2020. Napriek tomu sa ale nedostal do MacBooku Pro 16″, vydaného v októbri minulého roka a ani do MacBooku Air z minulého mesiaca. Oba počítače disponujú “len” Wi-Fi 5.

Nakoľko od posledného predstavenia MacBooku Pro 16″ prešlo cca 6 mesiacov, je veľmi ťažké predpovedať, kedy sa dočkáme ďalšej verzie. Jeden z dátumov je aj 1. jún 2020, kedy bude Apple organizovať online WWDC20. Pokiaľ by sa tu počítač napokon neobjavil s vylepšenými procesormi, príchod sa presunie až na koniec roka 2020. To sa nám však zdá, ako dosť nepravdepodobné.

MacBook Pro 16″ dostane procesor Intel Core i9 s Turbo Boostom na 5,3 GHz.
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here