Jablková spoločnosť by mala počas tohto mesiaca organizovať ešte jednu konferenciu. Uvidíme na nej nové iPady ale aj MacBook Pro 16″. Kedy to ale bude? Tu je predbežná analýza pravdepodobného dátumu podľa minulých rokov.

MacBook Pro 16″ bude predstavený už o pár dní

Apple ešte presný dátum svojej nadchádzajúcej udalosti neoznámil. Dnes už ale vieme, ktoré produkty by mali prísť. Keynote sa bude konať pravdepodobne ešte tento mesiac. Veľa používateľov sa teší predovšetkým na nové iPady, MacBook Pro so 16″ Retina displejom bez okrajov či pravdepodobne aj nové AirPods 3. generácie. Noviniek bude teda viac ako dosť. Čo sa týka nového “jablkového” počítača, ten by mal “pod kapotou” skrývať extrémny výkon. Zrejme pôjde o nástupcu klasického 15″ MacBooku aj keď nie je vylúčené, že sa zo začiatku bude predávať po jeho boku.

Výkonnostné parametre si samozrejme v tejto chvíli netrúfneme odhadovať. Čo sa týka ale displeja, je už viac menej isté, že jeho uhlopriečka bude spomínaných 16″ palcov a nevylučuje sa ani prvá implementácia Face ID do Macu vôbec. Nebol by to určite problém. Veď v iPade Pro to funguje už od minulého roka. MacBook Pro 16″ prinesie pravdepodobne aj jemne pozmenený dizajn.

Nebude to ale nič výrazné. Koniec koncov, nič výrazné sa v prípade MacBooku neudialo už roky. Samozrejmosťou bude zachovanie hliníkovej konštrukcie. Je možné, že toto zariadenie bude dostupné len v tmavošedom prevedený tak ako napríklad iMac Pro. Aj v tomto prípade ide ale o podrobnosti, ktoré ostávajú nejasné…

- Reklama -

Kedy to teda bude?

Momentálne nedokážeme na 100% povedať deň, počas ktorého sa bude konferencia odohrávať. Predsa len kým Apple nerozošle oficiálne pozvánky, niečo ako istota neexistuje. Na druhú stranu si môžeme aspoň tipnúť a na základe informácii z minulosti približne odhadnúť deň konania Keynote.

Minulý rok sa odohrala konferencia v utorok 30. októbra. V roku 2017 sme sa jej nedočkali a v roku 2016 to bolo zase vo štvrtok 27. októbra. Apple si v poslednej dobe zvyká predstavovať produkty práve v utorok aby ich v piatok mohlo spustiť vrámci predpredaja a o týždeň oficiálne začať predávať (aj keď pri iPadoch a Macoch je to trochu ináč, keďže sa neočakáva až taký silný záujem a dostupné bývajú aj skôr, prípadne úplne bez predpredaja).

Každopádne Apple sa bude asi držať plánu predstaviť nové produkty čo “najneskôr”. Je dôležité aby sa Kenyote nekonala moc skoro po tej septembrovej. Na druhú stranu ale nemôže prísť ani moc “neskoro” aby ľudia mali dosť času do Vianoc. Koniec októbra je teda ideálny. Ak sa navyše pozrieme do kalendára, vychádza nám to na utorok 29. októbra. Môže sa ale stať, že to Apple posunie na rovnaký dátum ako minulý rok a nové produkty predstaví v stredu 30. októbra. Toto sú dva dátumy, pri ktorých je pravdepodobnosť najvyššia.

V takomto prípade by sme sa mali dočkať oficiálnych pozvánok až 17 alebo 18. októbra. Znamená to teda, že v neistote budeme ešte pár dní. Každopádne sa už dnes veľmi tešíme a nevieme sa nových produktov dočkať. Tešíte sa aj vy?

MacBook Pro 16". Kedy sa dočkáme nového jablkového počítača?
MacBook Pro 16″. Kedy sa dočkáme nového jablkového počítača?
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here