Apple neustále pracuje na svojom softvéri určenom pre počítače Mac. Najnovšie sa to týka konkrétne zariadení, ktoré označujeme ako MacBook Pro. Jedná sa o výkonnejšie počítače, so slušnými parametrami, ktoré sú vhodné aj na náročnejšiu prácu. Dnes sa objavili informácie o tom, že ich výkon bude ešte zvýšený. Pomôže „Pro Mode“.

MacBook Pro dostane takzvaný „Pro Mode

O najnovšie informácie sa postarala konkrétne redakcia magazínu 9to5mac. Tá sa pohrabala v kódoch poslednej beta verzie systému macOS Catalina 10.15.3 a objavila informácie o pripravovanom režime, ktorý zariadeniu dokáže dočasne zvýšiť výkon a spoločnosť ho označuj ako „Pro Mode„.

Nie je celkom jasné ako bude tento režim fungovať. Redakcia ale uvádza, že by mal byť schopný potláčať obmedzenie rýchlosti ventilátora a obmedzenie úspory elektrickej energie za výsledkom čo najvyššieho výkonu.

MacBook Pro dostane takzvaný "Pro Mode". Zvýši výkon na maximum.
MacBook Pro dostane takzvaný „Pro Mode“. Zvýši výkon na maximum. – svetapple.sk

Inými slovami nebude dôlžité to, koľko baterky spotrebujete ale to, ako rýchlo bude počítač pracovať. V ideálnom stave si vieme tento režim predstaviť napríklad vtedy, keď je zariadenie v napájaní a vy na ňom pracujete. Hučiaci ventilátor a ani baterka vás v takomto prípade trápiť nebudú.

MacBook Pro 16" ako splnený sen pre každého profesionála. Pozrite si video. - svetapple.sk
MacBook Pro 16″ by mohol dostať ešte vyšší výkon – svetapple.sk

Momentálne nevieme to, ktoré zariadenia túto softvérovú novinku dostanú. Očakávame ale, že to bude určite minimálne nový 16″ MacBook Pro a Mac Pro prípadne iMac Pro. Nie je ale vylúčené, že vylepšenie príde aj na menšie MacBooky s 13″ displejom. Otázne tu zostáva len to, či by malo na menších a slabších modeloch vôbec zmysel…

Na oficiálne informácie si budeme ešte musieť chvíľu počkať. Aj keď sa o Pro Mode píše už dnes, stále nie je jasné, či príde v aktualizácii macOS Catalina 10.15.3. Z minulosti vieme, že Apple niektoré novinky testuje dlhšie aby si overilo to, či naozaj fungujú.

Koniec koncov sa môže napokon stať to, že Pro Mode príde až v nástupcovi operačného systému MacOS Catalina, ktorý bude predstavený na WWDC20. Nechajme sa teda prekvapiť. Čo na to hovoríte vy?

13" MacBook Pro sa tiež dočká staro-novej klávesnice z MacBooku Pro 16".
MacBook Pro dostane takzvaný „Pro Mode“. Zvýši výkon na maximum. – svetapple.sk
Prečítajte si tiež  Sťahuj Wallpaper z nového OS X El Capitan
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.