Spoločnosť Apple má aktuálne v ponuke dva monitory, pričom Pro Display XDR patrí do vyššej triedy a Studio Display do strednej triedy. Tomu samozrejme zodpovedá aj cenovka, ktorá v oboch prípadoch ďaleko prekračuje hranicu 1 500 €. Dávnejšie sa však hovorilo, že by firma mohla priniesť aj relatívne dostupný monitor. Jeho cenovka mala štartovať pod sumou 1 000 €.

Ako ale napísal do svojho blogu známy leaker Mark Gurman z agentúry Bloomberg, podľa jeho názoru sa spoločnosť Apple na predstavenie takéhoto monitora v žiadnom prípade nechystá. Práve naopak. Čoskoro nám zrejme predstaví displej, ktorý bude ešte lepší a možno aj drahší ako špičkový Pro Display XDR. Ten je pripravený pracovať najmä s Macom Pro.

Prečítajte si tiež  Nový displej od Apple dostal viac pamäte ako mal základný iPad 8. generácie

Gurman bol so svojimi tvrdeniami zatiaľ vcelku skromný a tak v správe spomenul iba toľko, že tento displej dostane rozlíšenie na úrovni 7K (Pro Display XDR má „iba“ 6K). Očakávať však môžeme aj zakomponovanie funkcie Center Stage či použitie mobilného procesora A13 Bionic podobne, ako pri zariadení Studio Display.

Lacnejšiu alternatívu má spoločnosť Apple v ponuke už rok 

iMacNo a hoci je táto informácia tak trochu sklamaním, Gurmanové tvrdenia sú v skutočnosti úplne logické. Studio Display má uhlopriečku s rozlíšením 27″ a Pro Display XDR 32″. Ak by vám stačilo niečo menšie, môžete si rovno kúpiť 24″ iMac s procesorom M1, ku ktorému už nepotrebujete počítač a zaplatíte zaň 1449,00 €. To je o 550 € menej ako pri konfigurácii základného Studio Displeja.

Prečítajte si tiež  Svoj MacBook Pro M1 som oblial kávou. Čo sa presne pokazilo, kto ho opravil a ako som ušetril stovky eur?

Záujem o produkty spoločnosti Apple je totiž v súčasnosti na takej vysokej úrovni, že firma nemusí vytvárať dostupné produkty, nakoľko je veľký záujem aj o tie drahšie. Krásne to vidieť napríklad na prístupe ku zľavám, ktoré Apple udeľuje iba veľmi sporadicky. Samozrejme, toto nemusí platiť napríklad pre resellerov.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -