Hoci sa pôvodne hovorilo, že nový MacBook Air uvidíme už začiatkom roka 2022, známy analytik Ming-Chi Kuo (presnosť 74,6 %) zverejnil správu, v ktorej tieto predpoklady prehodnocuje.

Ako sám uvádza, technologický gigant sa nebude ponáhľať s predstavením ďalšieho MacBooku Air, pretože to nie je potrebné a taktiež mu to môže vyhovovať z dôvodu pretrvávajúcej pandémie COVID-19 či nedostatku čipov spôsobeného aktuálnou krízou vo výrobe polovodičov.

- Reklama -

Ďalší kompaktný počítač sa má podľa nových predpovedí začať vyrábať až počas Q2 či Q3 2022, čo naznačuje, že ho Apple predstaví približne takto za rok. Pôvodne sa pri tom predpokladalo, že produkcia bude bežať už od Q1 2022 a predstavenie prebehne ešte na jar.

Nový dizajn, výkonnejší čip a veselé farby 

MacBook AirHoci zatiaľ nepoznáme bližšie podrobnosti o tomto zariadení z vizuálnych únikov, analytik a taktiež leakeri tvrdia, že MacBook Air dostane prepracovaný dizajn, ktorý sa však stále bude podobať na aktuálnu generáciu.

Je možné, že počítač bude celkovo ľahší a taktiež rozmerovo menší. Dokonca sa skloňuje aj väčšia 16″ verzia, no jej predstavenie je zatiaľ skôr nepravdepodobné.

MacBook AirAby toho nebolo málo, Apple využije farby, ktoré sme už mohli vidieť napríklad aj na iMacu 24″, aby nový MacBook Air lepšie prispôsobilo požiadavkám svojich zákazníkov.

V súčasnosti je dostupný v troch prevedeniach a v budúcnosti ich môže byť pokojne aj päť či sedem! Nechajme sa prekvapiť.

Prečítajte si tiež  Prečo chce Apple získať váš starý iPhone pri predaji toho nového? Dôvodov je viac

Na záver sa hodí doplniť, že Apple tento prenosný počítač vybaví aj novým procesorom ARM Apple Sillicon, no jeho presné označenie zatiaľ nepoznáme. Vzhľadom ale na fakt, že ho uvidíme až v roku 2022 sa naskytuje príležitosť, aby Apple odhalilo ďalšiu generáciou čipu s názvom „M2“, ktorá nahradí čip M1 z roku 2020.

Dajte nám vedieť do komentára, či sa na novým MacBook Air tešíte alebo plánujete zostať na jeho súčasnej generácii ešte niekoľko rokov.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.