Spoločnosť Apple predstavila v roku 2019 špeciálny Pro Display XDR, ktorý je určený pre najnáročnejších používateľov. Verejnosť a fanúšikovia boli zaskočení skutočnosťou, že toto zariadenie nemá v balení stojan a ten si musíte zakúpiť za ďalších 1 099,00 € v samostatnom predaji. Pokiaľ by sa vám však táto možnosť nepáčila, k dispozícii je aj VESA adaptér za 219,99€.

Práve pomocou neho sa dá špičkový displej bezpečne a pevne pripevniť na stenu s tým, že tu už nemôžete počítať so zmenou polôh (samozrejme, v prípade ramena je to iné). No a hoci to Apple v súvislosti s iMacom 24″ nikde nespomenulo, toto riešenie je k dispozícii aj pre stolný počítač. Musíte však vedieť, kde ho presne hľadať.

- Reklama -

Tajná konfigurácia v Apple Online Store

Na českých stránkach Apple Online Store sme narazili na “tajnú” možnosť konfigurácie, kde si vyberiete iMac 24″ s možnosťou upevnenia na stenu. Tí, ktorí so špecifikáciou VESA pracujú tiež vedia, že podporuje napríklad pohyblivé ramená atď… Inými slovami, jedná sa o možnosť, ktorú ocenia pravdepodobne skôr náročnejší používatelia.

Samotný držiak nie je súčasťou balenia a tak si ho musíte zaobstarať samostatne. Každopádne je však zaujímavé, že v Cupertine mysleli aj na takéto riešenie.

iMac 24″ nie je prioritne určený pre profesionálov a na TOP model si ešte počkáme. Na druhej strane, M1 čip je viac ako schopný a teoreticky s ním môžu byť spokojní fotografi alebo editori, ktorí nechcú väčší, než 24″ (respektívne 23,5″ displej).

Na záver už iba doplníme, že cena iMacu bez stojana sa nijakým spôsobom nezmení. Stále zostáva na rovnakých hodnotách ako predtým.

Jedná sa o riešenie, ktoré vás zaujalo? Dajte nám vedieť v komentároch.

- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here