Mac Pro je vrcholový stolný počítač od spoločnosti Apple, ktorého najvyššie konfigurácie môžu stáť viac ako nové luxusné auto. Ešte aj v dnešných dňoch sa toto zariadenie spolieha na procesory od spoločnosti Intel, pričom niektoré jeho verzie hravo porážajú čipy M1 a M2 od spoločnosti Apple. Aj preto je tak trochu zvláštne, že Apple zatiaľ nepredstavilo jeho modernejšiu verziu. Firma však čaká na výkonnostnú revolúciu.

Ako uvádza Mark Gurman z agentúry Bloomberg, technologický gigant z Cupertina má vo vývoji viacero procesorov, ktoré je pripravený nasadiť vo svojich budúcich počítačov. Mac Pro mal mať pôvodne vylepšenú verziu čipu M1, no od tej napokon kompetentní ustúpili.

- Reklama -
Prečítajte si tiež  Svoj MacBook Pro M1 som oblial kávou. Čo sa presne pokazilo, kto ho opravil a ako som ušetril stovky eur?

Aby bol počítač vo finále skutočnou výkonnostnou bombou a hravo prekonával napríklad Mac Studio s čipom M1 Ultra, ktorý Apple uviedlo na trh ešte v priebehu marca, v jeho útrobách sa má nachádzať úplne nový čip s označením M2 Extreme. A hoci nepoznáme podrobnosti o tomto procesore, podľa nášho názoru môže ísť o dva alebo dokonca štyri čipy M1 Ultra spojené do jedného.

Kedy Apple predstaví nový Mac Pro s čipom „M“? 

Mac Pro z bočného pohľadu bez loga Apple
Zdroj: Unsplash / Nana Dua

Samotné zariadenie mohlo byť predstavené už počas WWDC 2022, kde sme po prvýkrát videli čip M2 v úplne novom MacBooku Air. Keďže však Apple z viacerých dôvodov mešká s uvádzaním nových produktov na trh, tento hraničný dátum jednoducho nestihlo.

Dobrou správou ale je, že nový Mac Pro môže prísť ešte neskôr v tomto roku, alebo v horšom prípade začiatkom budúceho roka. Nezabúdajme na to, že Apple má ešte pomerne dosť času, aby svoje počítače a mobilné zariadenia aktualizovalo o nové generácie.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -