Mac Pro je vrcholový stolný počítač od spoločnosti Apple, ktorého najvyššie konfigurácie môžu stáť viac ako nové luxusné auto. Ešte aj v dnešných dňoch sa toto zariadenie spolieha na procesory od spoločnosti Intel, pričom niektoré jeho verzie hravo porážajú čipy M1 a M2 od spoločnosti Apple. Aj preto je tak trochu zvláštne, že Apple zatiaľ nepredstavilo jeho modernejšiu verziu. Firma však čaká na výkonnostnú revolúciu.

Ako uvádza Mark Gurman z agentúry Bloomberg, technologický gigant z Cupertina má vo vývoji viacero procesorov, ktoré je pripravený nasadiť vo svojich budúcich počítačov. Mac Pro mal mať pôvodne vylepšenú verziu čipu M1, no od tej napokon kompetentní ustúpili.

Prečítajte si tiež  Svoj MacBook Pro M1 som oblial kávou. Čo sa presne pokazilo, kto ho opravil a ako som ušetril stovky eur?

Aby bol počítač vo finále skutočnou výkonnostnou bombou a hravo prekonával napríklad Mac Studio s čipom M1 Ultra, ktorý Apple uviedlo na trh ešte v priebehu marca, v jeho útrobách sa má nachádzať úplne nový čip s označením M2 Extreme. A hoci nepoznáme podrobnosti o tomto procesore, podľa nášho názoru môže ísť o dva alebo dokonca štyri čipy M1 Ultra spojené do jedného.

Kedy Apple predstaví nový Mac Pro s čipom „M“? 

Mac Pro z bočného pohľadu bez loga Apple
Zdroj: Unsplash / Nana Dua

Samotné zariadenie mohlo byť predstavené už počas WWDC 2022, kde sme po prvýkrát videli čip M2 v úplne novom MacBooku Air. Keďže však Apple z viacerých dôvodov mešká s uvádzaním nových produktov na trh, tento hraničný dátum jednoducho nestihlo.

Dobrou správou ale je, že nový Mac Pro môže prísť ešte neskôr v tomto roku, alebo v horšom prípade začiatkom budúceho roka. Nezabúdajme na to, že Apple má ešte pomerne dosť času, aby svoje počítače a mobilné zariadenia aktualizovalo o nové generácie.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -