Meno leakera Marka Gurmana (presnosť 88,7 %) ste na našom webe v posledných hodinách čítali už niekoľkokrát. Jedná sa o človeka, ktorý je spomedzi svojich kolegov najlepšie informovaný o budúcich novinkách spoločnosti Apple. Teraz sa vyjadril aj ku MacBooku Air a hoci malo zariadenie prísť až na budúci rok, zdá sa, že to Apple stihne o niečo skôr.

Ako iste viete, v Cupertine minulý rok urobili krok, ktorý bol skutočne prekvapivý. MacBook Pro 13″ a MacBook Air osadili rovnakým, extrémne výkonným procesorom M1, ktorý sa neskôr dostal aj do iPadu Pro (2021) či iMacu 24″. Objavovali sa preto otázky, či sa ešte oplatí investovať do drahšieho modelu. Podľa Gurmana sa rozdiel medzi oboma počítačmi v najbližších mesiacoch výrazne rozšíri.

MacBook Air už nebude rovnako výkonný ako MacBook Pro

Zatiaľ čo MacBook Pro 14″ dostane 10-jadrové CPU a až 32-jadrové GPU, dostupnejší MacBook Air sa má spoliehať „len“ na 8-jadrový procesor, ktorý bude postavený na základoch čipu M1. Je dôležité zdôrazniť, že tento hardvér bude výkonnejší ako minuloročná verzia, pričom už tá dosahovala extrémne čísla a porážala napríklad Intel Core i9 v MacBooku Pro 16″.

Novinku si zákazník bude môcť spojiť aj s lepšou grafikou. Tá síce nemá sľubovať žiadne zázraky, no namiesto siedmych alebo ôsmych jadier poskytne až 9 alebo 10 jadier. Je pravdepodobné, že aj toto napomôže k výrazne lepším schopnostiam, ktoré majitelia zúžitkujú pri práci v 3D programoch alebo hraní hier. Nechajme sa prekvapiť.

Gurman na záver dodáva, že rovnaký hardvér, aký nájdeme v MacBooku Air 2021 môže dostať aj low-endový MacBook Pro 13″, ktorý zostane v predaji po boku 14″ a 16″ verzie. Napíšte nám do komentára, či vás podobné vylepšenia oslovia, alebo vám bude stačiť aj aktuálny model s procesorom M1. Tešíme sa na vaše reakcie.

Prečítajte si tiež  Unikol dátum začiatku predaja MacBooku Air s procesorom M2. Cena TOP konfigurácie vám vyrazí dych
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.