Všetko to začalo ešte v roku 1984, keď na trh prišiel prvý Macintosh. Jeho dizajn a takisto používateľské rozhranie, ktoré ponúkalo myš, klávesnicu a množstvo podporovaných programov priblížilo osobné počítače aj bežným používateľom, ktorí si ich nekupovali len do práce ale aj na doma aby sa zabavili, vzdelávali atď…
Práve Macintosh by sme mohli považovať za predchodcu iMacu, no napriek tomu nejde o jeho pôvodnú generáciu. Tú predstavil po návrate do firmy Steve Jobs v roku 1998 a okamžite ňou zásadne ovplyvnil celý technologický priemysel.
Zariadenie malo farebný 15″ displej, elegantný transparentný (a farebný) dizajn, prepracované používateľské rozhranie, vstavané reproduktory či možnosť pripojenia na internet. Zákazníci sa tiež mohli tešiť na dostatočný výkon a zabudovanú CD-ROOM.
Toto všetko stálo vo finále „iba“ 1 299 $, čo môžeme považovať vzhľadom na danú dobu za veľmi rozumnú čiastku. Netreba zabúdať, že ku počítaču už nebolo potrebné dokupovať monitor, myš alebo klávesnicu.
Konkurenčné zariadenia poväčšine neponúkali all-in-one riešenie a ich cena bola násobne vyššia. Navyše aj internetové pripojenie bolo podstatne komplikovanejšie než na prvom iMacu a preto sa tento stroj stal behom chvíle obrovským hitom.
Nasledovalo úspešné obdobie, ktoré pokračuje dodnes
No a keď sa predaj rozbehol, samotný počítač v podstate zachránil spoločnosť Apple. Tej sa v polovici 90-tých rokov vôbec nedarilo a hrozil jej bankrot. Steve Jobs sa ale zhruba po desiatich rokoch vrátil naspäť do čela a rozhodol sa, že za „svoje dieťa“ zabojuje. No a to mu vyšlo.
Za uplynulých 23 rokov sme sa dočkali hneď niekoľkých počítačov iMac, ktoré si prešli rôznymi zmenami. Jedno však majú stále spoločné a to je maximálna jednoduchosť používania.
Skrátka ich len vybalíte z krabice, napojíte do elektrickej zástrčky pomocou magnetického konektora, za pár sekúnd spárujete všetko príslušenstvo a hotovo. Počítač je pripravený slúžiť.
Dajte nám vedieť do komentára, ktorý iMac ste doposiaľ vlastnili vy!