Najbližší event technologického giganta budeme sledovať už v utorok, 13. októbra o 19:00 hodine nášho času. Čaká nás tu iPhone 12 a mnohé ďalšie produkty. Aj keď ich nevieme špecifikovať, Mark Gurman z agentúry Bloobmerg tvrdí, že s Macom (Apple Sillicon) rátať nemáme. Apple ho ukáže až v novembri.

Prvý Mac s procesorom Apple Sillicon až na budúci mesiac

Vyzerá to tak, že počet udalostí bude počas tohto roka vyšší, než je to bežné. Po septembrovom evente sa chystá októbrový. Posledné úniky naznačujú, že nejakú akciu môžeme očakávať aj v novembri. Apple na nej predstaví nové Macy s procesorom Apple Sillicon. Okrem toho sa v súvislosti s týmto obdobím spájajú aj slúchadlá AirPods Studio.

Čo sa týka počítačov, prvý ARM čip bude dostupný predovšetkým v slabších a jednoduchších verziách. Leakeri a analytici tipujú, že ho budeme využívať buď v „znovuzrodenom“ MacBooku 12″, MacBooku Air 13″ alebo MacBooku Pro 13″ (prípadne vo viacerých modeloch súčasne).

Medzi jeho hlavné benefity má patriť vysoký výkon a extrémne nízka energetická náročnosť. Počítače môžu vydržať pokojne aj 14-16 hodín na jedno nabitie (so štandardným akumulátorom).

Počas prezentácie operačných systémov v júni (na WWDC 2020) nám technologický gigant prezradil, že začal s vývojom vlastných procesorov, ktoré postupne nahradia Intel. Prvý výsledok snahy by sme mali vidieť ešte tento rok. Do 24 mesiacov uvidíme architektúru ARM na všetkých Macoch (v predaji ale môže zostať aj Intel).

Okrem vyššie vymenovaných výhod v oblasti vysokého výkonu a nízkej energetickej náročnosti má táto platforma ešte jeden benefit. Bez problémov spustí akékoľvek aplikácie z iOS alebo iPadOS. Váš Mac, iPhone a iPad budú vďaka tomu oveľa viac prepojené a práca sa uľahčí aj vývojárom. Nájde sa medzi našimi čitateľmi niekto, kto už čaká na Apple Sillicon? Dajte nám vedieť v komentároch.

zdroj

Prečítajte si tiež  Šikovný trik: Ako zobraziť všetky odoslané odkazy v správach na iPhone či iPade?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.