Už dlhšiu dobu sa špekuluje nad tým, že spoločnosť Apple sa pokúsi zvýšiť svoj podiel na trhu s prenosnými počítačmi pomocou nového dostupného modelu, ktorý bude prístupnejší ako študentom, tak aj bežným ľuďom, ktorí túžia pracovať s platformou macOS vo svojich kanceláriách. Portál Macrumors nám dnes prezradil bližšie podrobnosti vrátane očakávanej ceny.

Vyzerá to tak, že toto zariadenie napokon nebude novým 12″ MacBookom ako sa pôvodne predpokladalo, hoci Apple údajne pracuje aj na počítači s takouto uhlopriečkou. Apple chce pri lacnom MacBooku použiť podobný princíp, ako pri iPhone SE alebo Apple Watch SE. Jeho názov by tak mohol byť buď MacBook SE alebo len zjednodušene „MacBook“. No a čo bude ponúkať?

Na to, aby technologický gigant z Cupertina mohol stlačiť výrobné náklady na absolútne minimum je pre neho najjednoduchšie použiť komponenty, ktoré už má vyvinuté a pravdepodobne aj naskladnené.

Staronový dizajn

Inými slovami, nový základný MacBook by mal vychádzať z MacBooku Air s 13″ displejom, ktorý sa dnes predáva s procesorom M1 a jeho dizajn sme mohli po prvýkrát vidieť ešte v roku 2018, keď sa predával s procesormi Intel.

Ide síce o staršiu generáciu počítača, no aj napriek tomu ponúka veľmi elegantný dizajn, vysoký výkon, kvalitný displej s perfektným rozlíšením a hlavne brutálnu, až 17 hodinovú výdrž batérie na jedno nabitie.

Apple v ňom teda môže urobiť zopár drobných zmien a ponúknuť ho v predaji ako „úplne nový model“, samozrejme za lepšiu cenu. Pre zákazníkov to bude v každom smere výhodnejšie.

Koľko bude stáť nový lacný MacBook? 

MacBook Air M1
Zdroj: YouTube / Alexey Tomasheev / Arthur Winer (úprava redakcie)

Zatiaľ čo v súčasnosti firma predáva MacBook Air M1 za 1 199 € a po kliknutí na tento odkaz ho kúpite v zľave za 944 €, jeho dostupnejší nástupca by mal byť k dispozícii za ešte výhodnejšiu cenu. Predpokladá sa, že v USA bude štartovať na čiastke cca 700 $, z čoho sa dá odvodiť, že v Európe bude cena v rozmedzí od 800 € do 900 €.

Nebude to samozrejme žiaden výkonnostný extrém, no ak budete hľadať počítač na úplne bežnú prácu, ako napríklad tvorbu tabuliek v aplikácii Excell alebo prezentácii cez aplikáciu Keynote, bude to absolútne ideálny a hlavne dostupný adept na nákup.

Jeho predstavenie môže prísť už zajtra ráno na evente Scary Fast alebo potom v najbližších mesiacoch, tesne po začiatku roka 2024. Nechajme sa prekvapiť.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Už sa viac nebudete hrbiť pri práci na notebooku. Vyrieši to šikovný stojan
Môže ťa zaujímať
- Reklama -