S novinkou v podobe Univerzálneho ovládania v rámci systému macOS Monterey to bolo ako na horskej dráhe. Prvotné nadšenie z oznámenia vystriedali dlhé odklady, len aby sme sa funkcie následne dočkali iba v rámci skúšobnej verzie. Zdá sa, že vývojári jablkovej spoločnosti končia testy a Universal Control bude dostupná bez označenia „beta“ v systémoch macOS Monterey 12.4 a iPadOS 15.5.

Prečítajte si tiež  Chcete využívať funkciu Universal Control? Presvedčte sa, že vaše zariadenia spĺňajú túto podmienku

Univerzálne ovládanie je vychytávka nachádzajúca sa v systémoch macOS a iPadOS, vďaka ktorej je možné ovládať viacero zariadení pomocou jednej klávesnice, myši alebo trackapdu. Spoločnosť Apple v marci sprístupnila funkciu ako súčasť macOS Monterey 12.3 a iPadOS 15.4, pričom hneď od uvedenia mala označenie beta. Dôvodom boli práce na odstraňovaní chýb a dolaďovaní drobných problémov.

Ak využívate túto funkciu tak ste si určite všimli aj vy, že sekcii Predvoľby systému sa pri možnosti Univerzálneho ovládania nachádza štítok beta. Vzhľadom na finalizáciu nastavení funkcie sa v najbližších updatoch systémov dočkáme oficiálnej finálnej verzie. Tie by mali doraziť medzi verejnosť už počas budúceho týždňa.

Universal Control
Zdroj: Apple

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -