S novinkou v podobe Univerzálneho ovládania v rámci systému macOS Monterey to bolo ako na horskej dráhe. Prvotné nadšenie z oznámenia vystriedali dlhé odklady, len aby sme sa funkcie následne dočkali iba v rámci skúšobnej verzie. Zdá sa, že vývojári jablkovej spoločnosti končia testy a Universal Control bude dostupná bez označenia „beta“ v systémoch macOS Monterey 12.4 a iPadOS 15.5.

Univerzálne ovládanie je vychytávka nachádzajúca sa v systémoch macOS a iPadOS, vďaka ktorej je možné ovládať viacero zariadení pomocou jednej klávesnice, myši alebo trackapdu. Spoločnosť Apple v marci sprístupnila funkciu ako súčasť macOS Monterey 12.3 a iPadOS 15.4, pričom hneď od uvedenia mala označenie beta. Dôvodom boli práce na odstraňovaní chýb a dolaďovaní drobných problémov.

- Reklama -

Ak využívate túto funkciu tak ste si určite všimli aj vy, že sekcii Predvoľby systému sa pri možnosti Univerzálneho ovládania nachádza štítok beta. Vzhľadom na finalizáciu nastavení funkcie sa v najbližších updatoch systémov dočkáme oficiálnej finálnej verzie. Tie by mali doraziť medzi verejnosť už počas budúceho týždňa.

Universal Control
Zdroj: Apple

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -