Jablková spoločnosť práve prezradila, že začala s produkciou jej najdrahšieho zariadenia v histórii. V USA práve začala výroba Macu Pro a prví zákazníci sa k nemu dostanú už na budúci mesiac. Na výrobu by sa mal prísť pozrieť dokonca aj prezident Donald Trump.

V USA práve začala výroba Macu Pro!

A je to tu. Mac Pro bol predstavený ešte na WWDC 19. Všetkých používateľov samozrejme veľmi prekvapil. Nahradil predchodcu, ktorý bol na trhu od roku 2012. V takomto veku už ide o zariadenie zrelé na výmenu.

- Reklama -

Produkcia Macu Pro bola ohlásená v americkom Austine. Je to úplne rovnaké miesto, na ktorom sa vyrábala aj predošlá generácia. Netreba sa teda čudovať, že si ho Apple zvolilo aj teraz. Má tu dobre vybudované technológie a tiež logistiku.

Tak ako už bolo uvedené v prvej časti článku, počítač príde do predaja už počas budúceho mesiaca. Profesionáli si tak budú môcť dať sami sebe „vianočný darček“, ktorého cena môže byť aj pokojne okolo 50 000$.

Mac Pro bude stáť vyše 50 000$ v špičkovej konfigurácii. - svetapple.sk
Počítač ponúka zaujímavý dizajn – svetapple.sk

Zo začiatku bude dostupný hlavne doma…

Keďže sa bude nový Mac Pro v USA vyrábať, presne na tomto mieste začne aj jeho dostupnosť. Predpokladá sa teda, že americkí zákazníci si ho budú môcť užívať o čosi skôr ako napríklad fanúšikovia z Európy.

Niektoré informácie z pozadia tohto technologického giganta dokonca hovoria, že novinka nebude na 100% produkovaná v USA. Dopomôcť by mala aj Čína. Tá však bude vyrábať zariadenia, ktoré sa do USA nikdy nedostanú.

Určené by mali byť práve pre čínsky trh ale nie je vylúčené, že sa budú dostávať aj do Európy. Môže sa tak stať, že Mac Pro, ktorí kúpite napríklad u slovenského resellera nebude pochádzať z USA ale z Číny. Kvalita ale pri tom samozrejme zostane úplne rovnaká. Niet sa teda čoho obávať.

Veľké investície do továrne v Austine

Apple si potrpelo na tom aby bolo všetko popri výrobe Macu Pro úplne dokonalé. Do pôvodnej továrne v Austine teda investovalo 200 miliónov dolárov aby všetko spĺňalo tie najprísnejšie štandardy. Táto továreň okrem iného drží certifikáty ako UL Zero Waste či Landfill Gold.

Okrem iného získala aj ocenenie od spoločnosti Austin Water za perfektné výsledky týkajúce sa vplyvom na okolité životné prostredie. Je to len ďalší dôkaz toho, že hoci Apple produkuje veľké množstvo odpadu a emisií každý rok, snaží sa to čo najviac eliminovať.

Zaujímavá informácia je tiež tá, že v Macu Pro aktuálne nájdete súčiastky, ktoré pochádzajú od dodávateľov až z 19 krajín vrámci USA.

Mac Pro bude stáť vyše 50 000$ v špičkovej konfigurácii. - svetapple.sk
Mac Pro bude stáť vyše 50 000$ v špičkovej konfigurácii. – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.