Spoločnosť Apple v pondelok na WWDC 2022 predstavila nové počítače MacBook Air a 13-palcový MacBook Pro, ktoré sú poháňané vylepšeným čipom M2. Tento krok potešil milióny fanúšikov po celom svete.

Ako nám však prezradili technické špecifikácie na oficiálnej webovej stránke výrobcu, oba notebooky podporujú iba jeden externý displej s rozlíšením až 6K pri 60 Hz. A to je škoda.

zdroj: tomsguide.com

Predchádzajúca generácia MacBookov Air a 13-palcových MacBookov Pro s čipom M1 podľa spoločnosti Apple tiež podporovala iba jeden externý displej, ale zistilo sa, že k týmto notebookom je možné pripojiť viacero displejov pomocou rôznych adaptérov. Toto zrejme bude platiť aj pri procesore M2.

Prečítajte si tiež  Svoj MacBook Pro M1 som oblial kávou. Čo sa presne pokazilo, kto ho opravil a ako som ušetril stovky eur?

Len nedávno sme vám pri tom ukázali príslušenstvo od spoločnosti Anker, ktoré dokáže celý tento problém vyriešiť. Jeho nevýhodou sú ale určité technické obmedzenia a rovnako aj cena, ktorá nie je najnižšia.

Ak teda plánujete s počítačom Mac pracovať na viacerých monitoroch súčasne, určite vám odporúčame zakúpiť si drahší model. V opačnom prípade to pre vás nebude to najvhodnejšie riešenie.

Všetky hierarchicky vyššie postavené 14-palcové a 16-palcové MacBooyk Pro podporujú až dva externé displeje s čipom M1 Pro a až štyri displeje s čipom M1 Max. Aj tu ale platí, že ich cenovka je nezanedbateľne vyššia.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -