Od oficiálneho vydania iOS 16 pre všetkých používateľov prešli tri dni a vyzerá to tak, že nový operačný systém zaujal oveľa viac ľudí, než jeho predchodca iOS 15. Toto všetko platí napriek tomu, že novinku už nenainštalujete na iPhone 7 / 7 Plus a starší či napríklad iPod Touch. Ľudia si ju, ale na novšie modely veľmi ochotne sťahujú.

O samotné dáta sa postarala spoločnosť Mixpanel, ktorá vďaka svojmu produktovému analytickému systému dokázala zistiť, že systém iOS 16 je sťahovanejší, ako iOS 15, no zároveň neprekonal iOS 14 z roku 2020.

Len po 24 hodinách si iOS 16 nainštalovali 6,71 % používateľov, zatiaľ čo iOS 15 si stiahlo 6,48 % používateľov. Ak sa pozrieme na iOS 14, v jeho prípade to bolo v priebehu jediného dňa až 9,22 % používateľov. To je výrazný rozdiel.

Ako je na tom iOS 16 po troch dňoch od uvedenia na trh? 

iOS 16 adaptácia
Zdroj: Mixpanel

Dnes má iOS 16 nainštalovaný 10,45 % používateľov, pričom toto číslo stále narastá. iOS 15 mal po troch dňoch mieru adaptácie na úrovni 9,68 % a iOS 14 na úrovni 14,68 %.

Nový operačný systém iOS 16 prináša kompletne prepracovanú domovskú uzamknutú obrazovku, čo môže byť pre zákazníkov veľkým lákadlom. Taktiež má však šikovné funkcie, ako napríklad zamykanie albumov či triedenie kontaktov, ktoré sú v praxi veľmi užitočné.

Dajte nám vedieť do komentára, či ste si už nainštalovali iOS 16 aj vy a ak áno, ako ste s novým updatom spokojní. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner
Prečítajte si tiež  Apple daruje päť miliónov dolárov černošským školám a univerzitám
Môže ťa zaujímať
- Reklama -