Elon Musk, ktorý je mnohými považovaný za ikonu technologického priemyslu, je stále vo vedení sociálnej siete Twitter, ktorú kúpil koncom minulého roka za 44 miliárd amerických dolárov. A aj keď sa zdalo, že si bude vo výkonnej pozícii počínať dobre, neskôr sa ukázalo, že mu celkom nesadla. Na Svetovom vládnom summite v Dubaji sa preto Musk rozhodol naznačiť, že uvažuje o odchode z postu CEO Twitteru, aby mohol „stabilizovať spoločnosť“ a „uistiť sa, že bude finančne zdravá“. Téme sa venoval portál GSM Arena.

Musk už dokonca podľa vlastných slov aktívne hľadá nového generálneho riaditeľa, ktorý by mohol prebrať vedenie Twitteru ku koncu roka 2023. Nie je to pritom prvýkrát, keď Musk uviedol, že zvažuje odchod z najvyššej pozície tejto sociálnej siete. Minulý rok o tom dokonca nechal hlasovať svojich sledovateľov, ktorý rozhodli absolútne jasne.

Samotné rozhodnutie Elona Muska je pri tom úplne pochopiteľné. Ako totiž uvádzajú zahraničné média, niektorí investori začínajú byť nervózni z prístupu miliardára ku svojim ďalším spoločnostiam SpaceX a Tesla, ktorým taktiež šéfuje. Ako však dopĺňa Musk, tieto obrovské firmy si v súčasnosti vyžadujú oveľa menej jeho vlastnej pozornosti, než v minulosti. Sám v nich nastavil spoľahlivý manažment, ktorý by mal byť schopný pracovať a rozhodovať o dôležitých veciach aj bez jeho prítomnosti.

Aj tento článok vznikol vďaka e-shopu Loopi.sk, kde nájdete kvalitné kryty pre váš iPhone ale aj iné Apple produkty. Vybavenie objednávky je veľmi rýchle a platiť môžete samozrejme aj cez Apple Pay (reklama)

Elon Musk svoj možný odchod z Twitteru oznámil počas rozhovoru s ministrom vlády SAE. Sociálnu sieť pri tom opísal, ako „startup v opačnom garde„. Podľa miliardára musí táto firma ešte veľmi veľa pracovať, aby sa ocitla v stabilnej ekonomickej pozícii. Aj to je možno dôvod, prečo tesne po odkúpení začal Musk pomerne agresívne pracovať na nových spôsoboch monetizácie, pomocou ktorých sa vysmial aj spoločnosti Apple.

Loopi Banner silicone case
Reklama

Jeden z najbohatších mužov na svete zároveň zdôraznil, že sa snaží každý týždeň pracovať aspoň 80 hodín počas všetkých siedmych dní s tým, že spánku venuje len 6 hodín denne. Jeho cieľom je naplniť svoje ambície, ktorým je ochotný obetovať všetko. Uvidíme teda, ako to dopadne.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  WhatsApp dostal veľkú aktualizáciu - jej súčasťou sú aj prepracované miznúce správy!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -