Tohtoročné modely iPhonov by sa mali niesť v duchu väčších obmien, ako sme boli zvyknutí v prípade posledných dvoch generácií. Technologický gigant z Cupertina si pre nás pripravil lákavé zmeny.

Apple sa v uplynulých rokoch zameriavalo viac na prémiové verzie smartfónov, ktoré sa postarali o hlavný objem predajov. Tento rok však príde solídna nádielka vylepšení aj pre štandardné modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus. Ich súčasným verziám niečo podobné chýba, ako soľ, čo veľmi negatívne zhodnotili aj používatelia v recenziách.

Podľa Jeffa Pu, analytika hongkonskej investičnej spoločnosti Haitong International Securities, budú modely nižšej triedy vybavené novinkou, ktorá posunie základný iPhone na novú úroveň. Oba smartfóny totiž dostanú 48-megapixelový objektív zadného fotoaparátu, vďaka čomu sa môžeme tešiť na kvalitnejšie snímky.

Špičková kamera príde aj na základné modely

V dnešnej výskumnej správe, ktorú získal portál MacRumors sa uvádza, že objektív bude využívať nový trojitý snímač. Okrem navýšenia na 48 megapixelov bude schopný zachytiť viac svetla a zlepšiť kvalitu obrazu.

Každá minca však má dve strany. Toto vylepšenie by podľa odhadov mohlo viesť ku sklzu vo výrobe iPhonu 15 a iPhonu 15 Plus. Dôvodom je fakt, že sa jedná o pokročilejšiu technológiu, ktorá si vyžaduje väčšie časové vyťaženie v rámci dodávateľských reťazcov.

48mpx kamera iPhone 15
Zdroj: PCmag

Spoločnosť Apple prvýkrát predstavila 48-megapixelový objektív ešte minulý rok, v prípade modelov iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max. Používateľom umožňuje snímať fotografie do kvalitnejšieho formátu ProRAW, ktoré zachovávajú viac detailov v obrazovom súbore.

Okrem toho by mali základné modely obdržať aj ďalšiu novinku aktuálnej generácie. Je ňou interaktívny panel Dynamic Island, ktorý je momentálne taktiež dostupný iba pre modely 14 Pro a 14 Pro Max. Samozrejmosťou bude aj vylepšený čip, nové farebné prevedenia a ďalšie novinky.

Ak vás zaujíma čo všetko prinesie nadchádzajúca generácia smartfónov od Apple, určite si nenechajte ujsť náš článok, v ktorom vám prinášame všetky dôležité informácie o iPhone 15. Dajte nám vedieť do komentára, či vyššie rozlíšenie v iPhone 15 oceníte.

Prečítajte si tiež  iPhone dostane revolučný displej. Bude mať krajšie zobrazenie a nižšiu spotrebu energie

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -