Len včera sme vás informovali o tom, ako obľúbená banka Slovákov zavádza nezmyselný poplatok za službu, ktorá bola doteraz úplne zadarmo.

Mali by ste ale vedieť, že aj jedna z najväčších slovenských bánk zvýšila od prvého januára ceny niektorých poplatkom, pričom nejde o zanedbateľné zmeny. Niektorých zákazníkov to môže poriadne nahnevať.

- Reklama -

Aby sme to upresnili, konkrétne ide o ČSOB banku, pričom túto informáciu sme avizovali aj minulý rok. Zdražovanie niektorých služieb možno ani nepostrehnete, no v iných prípadoch leteli ceny smerom na hor aj o viac ako 100 %!

Zdôrazňujeme tiež, že okrem ČSOB zdražuje od nového roka aj Tatra Banka a taktiež 365 banka. Pokiaľ ste teda zákazníkmi týchto finančných inštitúcií, pripravte sa, že si čoskoro priplatíte pekný balík peňazí.

Hľadáte kvalitný kryt pre svoj iPhone? Na Loopi.sk ho nájdete. Ekologické kryty štartujú na sume 9,99 € a zaplatiť za ne môžete rýchlo a jednoducho aj cez Apple Pay. Tak na čo ešte čakáte? (reklama)

Loopi silikónový obal
Reklama

Máte debetnú kartu? Pripravte sa, že budete platiť viac

Začnime niečím, čo používa obrovské množstvo z nás. Pokiaľ máte debetnú kartu, v súčasnosti platíte poplatok za jej vedenie na úrovni 2,5 € / mesačne. Od nového roka však táto suma vzrastie na 3 € / mesačne. Navyše ČSOB zavádza aj nový poplatok za zaslanie PIN kódu do pobočky. Suma je stanovená na 10 €.

Pokračujme vinkuláciou (vrátane prípravy zmluvy o vinkulácii prostriedkov), ktorá doteraz stála 100 eur, no po novom za ňu klient zaplatí až 150 €.

Čo je však horšie, za hotovostný vklad stúpne poplatok zo súčasných 3 € až na 6 €. ČSOB zdražuje aj poplatok za avízo o nezrealizovanej platbe zaslané poštou. Doteraz zaň zákazníci platili 3 €, no po novom to budú 4 €.

Zdražovanie sa týka aj úverových produktov 

Ak si budete v ČSOB vybavovať úver, rovnako sa pripravte na zdražovanie. Napríklad za spracovanie spotrebiteľského úveru si banka v súčasnosti pýta 35 €. Po novom však cena poplatku vzrastie až na 50 €.

Pri úvere na bývanie potom zaplatíte za poplatok namiesto 150 € až 250 € a cena sa zvýši aj pri zmene zmluvných podmienok dodatkom k zmluve o spotrebiteľskom úvere z 20 € až na 50 €.

Aby toho nebolo málo, ČSOB zavádza aj nový poplatok, ktorý sa týka odkladu splátok. Pokiaľ ho využijete pri spotrebnom úvere, zaplatíte 20 €. Ak sa bude týkať úveru na bývanie, cena je stanovená až na 90 €.

ČSOB prináša novinku v podobe transparentného účtu 

Na záver ČSOB banka oznamuje, že popri bežných účtoch vzniká aj nový produkt, ktorým je Transparentný účet. Skvelá správa je, že poplatok za jeho zriadenie alebo zrušenie neexistuje. Pripravte sa ale na to, že každý mesiac zaplatíte za jeho vedenie až 10 €.

Lacné nebudú ani výpisy z bežného či sporiaceho účtu, ktoré vám dnes finančná inštitúcia posiela poštou za poplatok 2 €. Po novom totiž za toto isté zaplatíte až 4 €.

Rovnako zdražie aj cena za vytvorenie duplikátu jedného výpisu z účtu na žiadosť klienta v papierovej forme. Dnes za takýto duplikát zaplatíte 10 €, no po novom roku to bude až 12 €.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz

Môže ťa zaujímať
- Reklama -