Len nedávno sme priniesli článok o tom, ako najväčší slovenský operátor Orange rozšíril svoju 5G sieť už aj na územie Piešťan. Práve vtedy sme zostali nemilo prekvapení, keď sme zistili, že si spoločnosť za prístup do super-rýchlej siete pýta extra poplatok v porovnaní s o čosi pomalším 4G pripojením. Navyše 5G nemôže využívať úplne každý, ale len zákazníci s vyšším paušálom.

Pokiaľ žijete v Bratislave, Trnave, Piešťanoch alebo Banskej Bystrici a chceli by ste vyskúšať rýchlu 5G sieť od spoločnosti Orange, máme pre vás zlú správu. Operátor považuje toto pripojenie za „exkluzívne“ a preto k nemu neposkytuje prístup v cene štandardných paušálov. Výnimku tvorí iba najvyšší hlasový paušál v cene 65,00 €, kde sa za 5G nepripláca vôbec nič.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Ak však máte štandardne nižší dátový alebo hlasový paušál, musíte zaň platiť aspoň 20,00 €, aby ste vôbec dostali možnosť priplatiť si za 5G. Mesačný poplatok za túto službu je potom 5,00 €, no klienti získajú aj ďalší balík dát. Pokiaľ sa chcete dozvedieť viac o 5G sieti spoločnosti Orange Slovensko, navštívte jej oficiálnu internetovú stránku.

Orange Slovensko neplánuje zmeny

Zdroj: Unsplash / Tyler Lastovich

Na celú tému sa pozrel aj známy portál Živé, ktorý sa rozhodol kontaktovať Orange Slovensko aby zistil, či v blízkej budúcnosti neplánuje vo svojej politike zmenu. Ostatní operátori Telekom, O2 či 4ka ponúkajú 5G ako bonus bez príplatku, čo je zároveň zaujímavá konkurenčná výhoda.

Ako uviedla hovorkyňa spoločnosti Orange Alexandra Piskunová, v súčasnosti firma neplánuje robiť žiadne zmeny v ponuke, ktoré by sa týkali prístupu do 5G siete. Dôvodom je zrejme aj to, že balík Extra dáta má patriť medzi najobľúbenejšie dátové balíčky v portfóliu operátora.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 môže zdražieť všade mimo USA. Dôvodov je hneď niekoľko

Dôležité je dodať, že okrem 5G pripojenia získavajú zákazníci s týmto balíkom aj extra dáta navyše. Ich množstvo sa pohybuje v rozmedzí od 4 GB do 7 GB v závislosti od paušálu. Okrem toho sa zákazníci môžu tešiť na vyššiu zľavu na nové zariadenie, ktorá sa pohybuje od desiatok až po stovky EUR.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner
Môže ťa zaujímať