Hackerská skupina Anonymous ako sa zdá sa nezastaví absolútne pred ničím. Po tom, čo vyhlásila Ruskej federácii kybernetickú vojnu za jej inváziu na Ukrajinu dosiahla viacero zaujímavých „skalpov“. Dnes sa hackeri opäť pochválili ďalším úspešným útokom, ktorého cieľom boli ruské štátne média. Tie šíria v súčasnosti kremeľskú propagandu a zvádzajú ľudí.

Na sociálnej sieti Twitter sa objavil príspevok od Anonymous TV, čo je jeden z oficiálnych komunikačných kanálov hackerov, ktorý aktuálne sleduje viac ako 380 tisíc ľudí. V príspevku sa konkrétne píše, že sa hackerská skupina NB65‚ (@xxNB65) pridružená k Anonymous úspešne nabúrala do VGTRK

VGTRK (Všeruská štátna televízna a rozhlasová spoločnosť) je ruský štátny podnik, pod ktorého prevádzku spadá viacero televíznych a rozhlasových kanálov. Tie sú momentálne zneužívané na šírenie lží o tom, čo sa momentálne deje na Ukrajine. Spoločnosť bola pôvodne založená v roku 1990 a jej dosah na divákov je extrémny. Aj preto sa na ňu zamerali hackeri z ‚NB65‘. 

Ukázať plánujú až 870 GB súborov 

Unsplash / Tarik Haiga

Podľa dostupných informácií plánujú hackeri svoj úspešný útok aj patrične využiť. Namiesto klamstiev a propagandy by mali v najbližších dňoch na vybraných televíznych staniciach a takisto v rádiách odhaľovať tajomstvá, ktoré obsahuje balíček až 870 GB súborov. Tie mali získať anonymous pravdepodobne počas svojich predošlých útokov v rámci kybernetickej vojny vedenej voči Rusku.

Prečítajte si tiež  Svoj MacBook Pro M1 som oblial kávou. Čo sa presne pokazilo, kto ho opravil a ako som ušetril stovky eur?

Situáciu teda budeme aj naďalej sledovať a o všetkom vás informovať. Ako iste viete, Anonymous sú v posledných týždňoch veľmi aktívni a stoja na strane vojnou zmietanej Ukrajiny.

Je teda viac ako jasné, že toto nebol posledný útok smerovaný na Rusko alebo na spoločnosti, ktoré v najväčšej svetovej krajine naďalej pôsobia a týmto spôsobom nepriamo financujú vojnu. Len minulý týždeň sme napríklad písali o tom, ako hackeri potrestali najväčšiu potravinársku firmu na svete – Nestlé.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJtwitter
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.