Ako informuje portál Aroged, najväčšia hackerská skupina na svete sa dokázala nabúrať do ovládacieho centra Roskosmosu. Anonymous oznámili túto novinku prostredníctvom tweetu, pričom zdôraznili, že samotný útok viedla pridružená hackerská skupina NB65.

Je dôležité povedať, že ruská vesmírna agentúra prevádzkuje aj špionážne satelity, ktoré môžu byť využívané na získavanie strategických informácií ohľadom bojov prebiehajúcich na Ukrajine. Podrobnosti útoku zatiaľ nepoznáme, no hackeri tvrdia, že Roskosmosu vypli celé ovládacie centrum.

Rusko by už v súčasnosti nemalo mať kontrolu nad svojimi špionážnymi satelitmi, hoci môže ísť len o dočasné riešenie.

Ako uvádza portál iDnes, ku celej situácii sa už vyjadril aj šéf Roskosmosu Dmitrij Rogozin, ktorý uviedol, že informácia nie je pravdivá. Podľa jeho slov má Rusko stále plnú kontrolu nad svojimi satelitmi a hackerov označil za podvodníkov.

Netreba však zabúdať, že Anonymous berú celú situáciu veľmi vážne a tak je skutočne otázne, či by si podobnú novinku potrebovali vymýšľať. Rusku pred pár dňami vyhlásili kybernetickú vojnu a v priebehu niekoľkých hodín začal padať jeden tamojší web za druhým.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Okrem toho sa Anonymous údajne zmocnil aj viac ako 200 GB dát, ktoré mali obsahovať zoznam ruských agentov operujúcich po celom svete.

Nabúranie sa do Roskosmosu teda zrejme nebol posledný zárez hackerov a vo svojich snahách budú pokračovať naďalej. Situáciu samozrejme po celý čas monitorujeme a akonáhle sa dozvieme niečo nové, dáme vám hneď vedieť.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.