Skupina hackerov Anonymous pokračuje v kybernetickej vojne, ktorá bola vyhlásená Rusku po tom, čo napadlo Ukrajinu. Medzičasom sa jej podarilo dosiahnuť viacero úspechov a pred pár dňami si dokonca urobili srandu z ruského prezidenta Vladimíra Putina.

Podľa informácií, ktoré zdieľal na svojom Twitteri redaktor agentúry Bloomberg Ryan Gallagher (prostredníctvom news18), sa mali hackeri zamerať na super jachtu s názvom „Graceful„, ktorej hodnota sa odhaduje na zhruba 97 miliónov dolárov. To je v prepočte cca 86 miliónov EUR.

Prečítajte si tiež  Anonymous hackol ruský Roskosmos. Špionážne satelity by mali byť v tejto chvíli oslepené

Ako sme už naznačili v nadpise, viac ako 80 metrová jachta s troma podlažiami má patriť práve Putinovi. Anonymous sa teda pokúsili nájsť spôsob, ako narušiť informácie o jej aktuálnej námornej polohe. Netrvalo dlho a ich úspech zdieľal celý svet.

V prvom rade sa pohrali so smerom samotnej jachty, vďaka čomu vytvorili dojem, že nabúrala do ukrajinského Hadieho ostrova a následne na ňom stroskotala.

Takisto sa hackerom podarilo zmeniť názov jachty z „Graceful“ na „FCKPTN“ a jej cieľ upravili na „Hell“ (peklo).

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Skutočný smer plavby samozrejme nebol týmto útokom akokoľvek narušený. Anonymous však chceli týmto činom na seba a tiež na obrovskú Putinovú jachtu upozorniť, čo sa im vzhľadom na značnú medializáciu prípadu aj podarilo.

https://twitter.com/Anonymous_mars_/status/1498598816588582914?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.