Po tom, čo Rusko napadlo Ukrajinu sa spojili mnohé krajiny sveta a takisto spoločnosti, ktoré voči nemu vyvodili sankcie rôzneho rozsahu. Ticho však nezostala ani skupina hackerov, ktorá si hovorí Anonymous. Tesne po začiatku invázie vyhlásili Ruskej federácii kybernetickú vojnu a následne začali útočiť

Prečítajte si tiež  Hackeri pokračujú v boji proti Rusku. Tentokrát odstavili nabíjačky pre elektromobily a na displejoch zobrazili takýto odkaz

Za svoju snahu si hackeri okamžite získali obdiv celého sveta, nakoľko sa im podarilo „zhodiť“ viaceré propagandistické internetové stránky a takisto sa nabúrali aj do ruského televízneho vysielania.

Okrem iného tiež získali obrovský súbor dát, ktorý obsahoval zoznam ruských agentov operujúcich po celom svete a aby toho nebolo málo, prednedávnom sa im tiež podarilo nasmerovať Putinovú jachtu „do pekla“. Ako sa však ukazuje, snahy Anonymous pokračujú aj dva týždne po začiatku invázie. 

Anonymous hackli úrad, ktorý je zodpovedný za masívnu cenzúru v Rusku 

Unsplash / Tarik Haiga

Najnovšie skupina ohlásila, že sa jej podarilo prelomiť zabezpečenie Roskomnadzoru, čo je úrad ruskej federálnej výkonnej agentúry zodpovednej za monitorovanie, kontrolu a cenzúru tamojších masmédií. 

Vrámci rozsiahleho hackerského útoku získali Anonymous aj tajnú databázu, ktorá obsahovala presne 363 944 súborov. Tie boli uložené v 43 593 adresároch a dokopy tvoril celý tento balík informácií až 820 GB dát. No a to, že ide o najaktuálnejšie súbory potvrdzujú aj časové pečiatky, ktoré pochádzajú ešte z 5. marca 2022 a teda ku dnešnému dňu nemajú ani jeden týždeň.

Prečítajte si tiež  Anonymous hackol ruský Roskosmos. Špionážne satelity by mali byť v tejto chvíli oslepené

Anonymous však upozorňujú, že každý kto sa chce v adresároch „prehrabať“ má byť opatrný, nakoľko niektoré z nich môžu obsahovať aj rôzne vírusy, ktoré si človek určite nechce stiahnuť do svojho počítača. 

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.