Ako uvádza zahraničný portál thetechoutlook, skupina Anonymous stále pozorne monitoruje dianie na Ukrajine. Najnovšie sa tomuto kolektívu hackerov podarilo zhromaždiť dáta o ruskej armáde, ktorá sa nachádzala v Buči. Ako iste viete, z toho mesta je hlásené masové vyvražďovanie civilných obyvateľov.

Spomínaný zoznam obsahuje podrobné informácie o ruských vojakoch, ktorí slúžia 64. motostreleckej brigáde. Práve tá je zodpovedná za masaker, o ktorého hrôzach počúvame už niekoľko dní. Na internete sa objavili osobné údaje ako mená, hodnosti či informácie z pasov.

Prečítajte si tiež  Anonymous hackli všetky ruské štátne televízie a rádia. Budú na nich vysielať 870 GB získaných dát

Ukrajinská armáda podľa poradcu ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského Oleksija Arestovyča objavila telá žien, ktoré boli znásilnené a zapálené, ako aj telá miestnych úradníkov či detí. Podľa starostu mesta Fedoruka zahynulo minimálne 300 civilistov.

Okupanti sa nachádzali v Buči celý mesiac 

Ruská armáda okupovala územie Buče posledný mesiac, pričom toto mesto sa nachádza len 37 kilometrov severozápadne od centra Kyjeva. Anonymous zareagovali pomerne rýchlo, pričom využili dáta, ktoré pravdepodobne zozbierali od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu. Už v jej prvý deň sa objavila informácia, že Anonymous vyhlasujú Ruskej federácii kybernetickú vojnu.

Prečítajte si tiež  Anonymous našli ďalší spôsob, ako sa môžete zapojiť do boja proti vojne na Ukrajine aj vy

Hackeri odsudzujú tento krok zo strany Ruska a aj preto momentálne bojujú na všetkých online frontoch. Zverejnenie osobných údajov vojakov, ktorí slúžili 64. motostreleckej brigáde má pomôcť k tomu, aby sa podarilo identifikovať tých, ktorí vyššie opisované zverstvá spôsobili.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJthetechoutlook
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.