Po tom, čo Ruská federácia 24. februára 2022 napadla Ukrajinu sa do kybernetickej vojny naplno zapojila aj hackerská skupina Anonymous. Tá kroky pod vedením Vladimíra Putina tvrdo odsudzuje a snaží sa robiť všetko čo je v jej silách, aby „špeciálnu vojenskú operáciu“ oslabila.

Ešte včera sme vás informovali o tom, že Anonymous zverejnili všetky mená ruských vojakov, ktorí sa nachádzali posledný mesiac v meste Buča. Práve z tejto lokality je hlásené hromadné vyvražďovanie civilného obyvateľstva, pričom nahlásených obetí malo byť do dnešného dňa viac ako 300.

Anonymous chcú poslať všetkých ruských vojakov pred súd pre vojnové zločiny

YouTube / WatchMojo.com (snímka obrazovky)

Mnohí sa po tejto správe pýtali, odkiaľ majú Anonymous informácie práve o týchto vojakoch. No a odpoveď je vcelku jednoduchá. Ešte 3. apríla sa totiž hackeri dostali ku osobným údajom 120 000 ruských vojakov, ktorí bojujú/bojovali na Ukrajine.

No a keďže bolo známe, že sa v Buči zdržiavala 64. motostrelecká brigáda, neskôr už nebolo ťažké na základe vyššie spomínaného zoznamu identifikovať osoby, ktoré sú/boli jej členmi.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Osobné údaje zverejnené na internete obsahujú celé mená ruských vojakov, ich hodnosti a taktiež informácie z pasov. Anonymous podotýkajú, že všetci ruskí vojaci, zúčastňujúci sa invázie na Ukrajine, by mali byť postavení pred súd pre vojnové zločiny.

V oficiálnom tweete pod týmto odstavcom sa nachádza aj link na stiahnutie zoznamu, ktorý obsahuje spomínané dáta.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.