Po tom, čo Ruská federácia 24. februára 2022 napadla Ukrajinu sa do kybernetickej vojny naplno zapojila aj hackerská skupina Anonymous. Tá kroky pod vedením Vladimíra Putina tvrdo odsudzuje a snaží sa robiť všetko čo je v jej silách, aby „špeciálnu vojenskú operáciu“ oslabila.

Ešte včera sme vás informovali o tom, že Anonymous zverejnili všetky mená ruských vojakov, ktorí sa nachádzali posledný mesiac v meste Buča. Práve z tejto lokality je hlásené hromadné vyvražďovanie civilného obyvateľstva, pričom nahlásených obetí malo byť do dnešného dňa viac ako 300.

- Reklama -

Anonymous chcú poslať všetkých ruských vojakov pred súd pre vojnové zločiny

YouTube / WatchMojo.com (snímka obrazovky)

Mnohí sa po tejto správe pýtali, odkiaľ majú Anonymous informácie práve o týchto vojakoch. No a odpoveď je vcelku jednoduchá. Ešte 3. apríla sa totiž hackeri dostali ku osobným údajom 120 000 ruských vojakov, ktorí bojujú/bojovali na Ukrajine.

No a keďže bolo známe, že sa v Buči zdržiavala 64. motostrelecká brigáda, neskôr už nebolo ťažké na základe vyššie spomínaného zoznamu identifikovať osoby, ktoré sú/boli jej členmi.

Osobné údaje zverejnené na internete obsahujú celé mená ruských vojakov, ich hodnosti a taktiež informácie z pasov. Anonymous podotýkajú, že všetci ruskí vojaci, zúčastňujúci sa invázie na Ukrajine, by mali byť postavení pred súd pre vojnové zločiny.

V oficiálnom tweete pod týmto odstavcom sa nachádza aj link na stiahnutie zoznamu, ktorý obsahuje spomínané dáta.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.