Aj keď to zo začiatku vyzeralo s novým Avatarom veľmi neisto, po pár týždňoch je jasné, že ide o jeden z najväčších kinohitov poslednej dekády. Avatar 2: Cesta vody dokonca prekonal aj film Top Gun: Maverick a stal sa najziskovejším filmom roku 2022. To bolo však niekoľko dní dozadu.

Ako teraz píše portál Deadline, filmu sa po hranici 1,5 miliardy dolárov podarilo prekonať už aj 1,7 miliardy dolárov a ku očakávaným dvom miliardám sa dostane už v najbližších dňoch. Práve to by mala byť podľa Jamesa Camerona zlomová hranica k tomu, aby začal spolu so štúdiom natáčať aj tretie pokračovanie úspešného sci-fi.

My len doplníme, že prvý Avatar dosiahol tržby 2,9 miliardy amerických dolárov a v kinách sa po prvýkrát uvádzal v roku 2009. Svoje opätovné premietanie ale zažil aj koncom leta 2022, takže tržby mierne narástli aj 13 rokoch od svojej pôvodnej premiéry.

Hľadáte kvalitný kryt pre svoj iPhone? Na Loopi.sk ho nájdete. Ekologické kryty štartujú na sume 9,99 € a obľúbené transparentné kryty na sume 14,99 €. Svoju objednávku môžete zaplatiť aj cez Apple Pay a zásielka k vám bude odoslaná už niekoľko hodín po objednávke. Tak na čo ešte čakáte? (Reklama)

Avatar 2: Cesta vody je siedmy najúspešnejší film všetkých čias. Dotiahnuť to ale môže na prvé miesto

Avatar cesta vody
Zdroj: Disney+ / Avatar

Film je už dnes siedmym najziskovejším filmom všetkých čias, pričom sa mu prednedávnom podarilo prekonať Levieho kráľa z roku 2019 (1,66 miliardy dolárov) či Jurský park z roku 2015 (1,67 miliardy) dolárov.

Nový Avatar 2: Cesta vody teraz mieri na ďalšiu métu, ktorou je film Spider-Man: No Way Home (2021) so zárobkom 1,9 miliardy dolárov či Avengers: Infinity War (2018) so zárobkom 2,04 miliardy dolárov. Je dosť možné, že filmu sa ju podarí prekonať už v priebehu tohto týždňa.

Na internete sa dokonca objavili vedecké výpočty, ktoré uvádzajú, že nový Avatar 2: Cesta vody má vzhľadom na neutíchajúci úspech veľkú šancu stať sa tým najziskovejším filmom všetkých čias. Ide samozrejme o pomerne veľkú výzvu, no vzhľadom na jeho doterajší čísla to je možné.

Netreba tiež zabúdať, že aj James Cameron si na svoje konto pripíše obrovský úspech. Po Titanicu (1997) s celkovými tržbami 2,2 miliardy dolárov a prvom Avatarovi (2009) s tržbami 2,9 miliardy dolárov bude mať na konte tretí film, ktorý sa prehupne cez magickú hranicu 2 miliárd dolárov. Doteraz to dokázalo iba 5 snímok v celej histórie kinematografie.

Prečítajte si tiež  Apple Watch dominujú trhu. Vlastnia ich prevažne majetní ľudia.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -