Nie je to tak dávno, čo internetom kolovala informácia, že hoci je Avatar: Cesta vody nádherný film, na zárobkoch sa to neodzrkadlilo. Ako sa však teraz ukazuje, dielo od fenomenálneho režiséra Jamesa Camerona napokon dosiahlo úspech, ktorý mu závidia aj tvorcovia extrémne vydareného filmu Top Gun: Maverick s Tomom Cruisom.

Aby sme boli konkrétnejší, film Avatar: Cesta vody dosiahol celosvetové tržby až na úrovni 1,5 miliardy amerických dolárov. O tejto skutočnosti informoval portál Deadline. Novinka je dokonca tak ďaleko, že len necelý mesiac po premiére je 10. najziskovejším filmom všetkých čias. Na prvom mieste sa nachádzať prvý diel Avatara z roku 2009.

Ako uvádza zahraničné Variety, spoločnosť Disney, ktorá po kúpe 20th Century Fox v roku 2019 získala práva na film Avatar: Cesta vody zaplatila za produkciu približne 350 miliónov amerických dolárov plus minimálne ďalších 100 miliónov dolárov za jeho uvedenie na trh. Suma sumárom, výroba druhého Avatara stála približne 450 až 500 miliónov dolárov. Túto sumu tržby z filmu prekročil v súčasnosti už viac ako trojnásobne.

(Reklama) Ak hľadáte kvalitné kryty pre iPhone 14 / iPhone 14 Plus / iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max kúpite na Loopi.sk. Tovar je expedovaný do 24 hodín a zaplatiť zaň môžete rýchlo a pohodlne cez Apple Pay.

James Cameron bude jedným z najúspešnejších režisérov všetkých čias

Avatar 2
Zdroj: Avatar

James Cameron sa nechal prednedávnom počuť, že ak Avatar 2 dosiahne tržby vo výške 2 miliárd amerických dolárov, štúdio začne pracovať na treťom dieli.

Cameron sa zároveň stane režisérom, ktorému sa podarilo natočiť hneď tri zo šiestich najzárobkovejších filmov v histórii kinematografie.

Na konto si totiž okrem prvého Avatara, ktorý dokázal zarobiť 2,9 miliardy dolárov pripísal aj obľúbený film Titanic z roku 1997, ktorý zarobil až 2,2 miliardy dolárov.

A hoci Avatar 2 ešte neprekročil magickú hranicu dvoch miliárd, už teraz je jasné, že sa mu to podarí. Nechajme sa ale prekvapiť.

Do komentára nám napíšte, ako sa páčil tento film vám.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. 

Prečítajte si tiež  Apple TV+ má v ponuke prvý film, ktorý je držiteľom Oscara!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -