Bezdrôtové slúchadlá od spoločnosti Apple patria medzi najdrahšie bežne dostupné zariadenia na trhu. Ak by ste si chceli kúpiť špičkové AirPods Pro 2. generácie, bežne by ste za ne zaplatili 299 € a v rámci najvýhodnejšej ponuky 230 €. Ide teda o poriadne drahé zariadenie, ktoré si nemôže dovoliť každý. A to je dôvod, prečo vznikajú falzifikáty.

Čínskym výrobcom stačí veľakrát len niekoľko mesiacov na to, aby úplne skopírovali celý dizajn, balenie či dokonca niektoré funkcie originálnych produktov. Veľakrát sa im pod ruky dostávajú práve AirPods od Apple, ktoré sa následne dobre predávajú na čiernom trhu za zlomkovú cenu.

Toto vedeli aj falšovatelia a pašeráci v USA. Cez medzinárodné letisko Washington Dulles chceli dostať viac, ako 1 000 falošných AirPods Pro 2. Samozrejme, že im na to prišli colníci. Bližšie podrobnosti poskytol portál Macrumors.

Pašeráci mohli zarobiť stovky tisíc eur 

Celý prípad sa odohral ešte 15. marca 2023 vo Virginii a okrem falošných AirPods Pro 2 zásielka obsahovala aj cca 50 falošných inteligentných hodiniek Apple Watch.

Všetky napodobeniny pochádzali z Číny, pričom podľa odborníkov bolo možné na tomto balíku zarobiť zhruba 290 000 $ (cca 263 000 €), ale pokojne aj viac.

Colníci pripomínajú, že na podobné aktivity majú svoje odhaľovacie metódy a v roku 2022 zadržali až 21 tisíc zásielok, ktoré obsahovali falzifikáty rôzneho druhu. Pokiaľ si chcete kúpiť AirPods z druhej ruky, no máte obavy, že by mohlo ísť o fake, prečítajte si tento článok, ktorý vám pomôže s ich odhalením.

Zároveň nám dajte vedieť do komentára, či s takýmito zariadeniami máte osobnú skúsenosť. My už sme ich napríklad mali v rukách a vieme, že aj keď vyzerajú prakticky na nerozoznanie od originálu, tam to všetko začína aj končí. Kvalitou prehrávania, výdržou batérie či celkovou funkčnosťou sa čínske napodobeniny na AirPods zďaleka nedoťahujú.

Na druhej strane je však zaujímavé, že keď vezmete do ruky falošné puzdro od AirPods a vložíte doň originál, dokáže ich spoľahlivo nabiť.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple vydalo špeciálnu edíciu slúchadiel Powerbeats Pro. Pozrite sa ako vyzerajú
Môže ťa zaujímať
- Reklama -