Len nedávno sme vás informovali o tom, že generálny riaditeľ sociálnej siete Twitter Elon Musk chce v tomto roku odstúpiť zo svojej funkcie. Za ten krátky čas, čo túto spoločnosť vlastní, stihol zaviesť niekoľko kontroverzných zmien, ktoré rezonovali po celom svete. A aj keď to v poslednom čase pôsobilo tak, že sa Musk stiahol do úzadia, evidentne to nie je celkom pravda. Twitter totiž prichádza so spoplatnenou novinkou, ktorá je u konkurencie zadarmo. Téme sa venoval The Verge.

Zoe Schifferová zo spoločnosti Twitter počas včerajšieho dňa oznámila, že platforma začne spoplatňovať klasické dvojfaktorové overovanie prostredníctvom SMS správ (2FA). Pokiaľ teda budú chcieť používatelia zostať v absolútnom bezpečí, budú si musieť priplatiť. Ak sa pozrieme na iné služby, ako napríklad Google či Facebook, dvojfaktorové overovanie cez SMS správy mali odjakživa zadarmo a platí to do dnešných dní. Twitter bude teda výnimkou.

Za samotnú funkciu sa bude platiť v rámci nového predplatného Twitter Blue, ktoré bude stáť 8 $ / mesačne pre platformu Android a 11 $ / mesačne pre platformu iOS. Je to spôsob, akým Elon Musk začal otvorene bojovať voči spoločnosti Apple a jej vysokým 30 % poplatkom v internetovom obchode App Store. Viac sa dočítate tu.

Dobrou správou ale je, že používatelia majú možnosť využívania 2FA prostredníctvom autentifikačnej aplikácie alebo fyzického bezpečnostného kľúča. V takomto prípade by to celé malo fungovať úplne bezplatne no treba sa prispôsobiť do 20. marca 2023. V opačnom prípade vám Twitter 2FA jednoducho vypne.

V jednej veci má Elon Musk pravdu 

Twitter Elon Musk
Zdroj: 9to5mac

Aj keď sa to celé zdá trochu pritiahnuté za vlasy, v jednej veci je spoplatnenie dvojfaktorového overovania cez SMS správy vlastne dobré. Ako upozorňuje The Verge, v poslednom čase sme svedkami rozsiahlych hackerských útokov, ktoré sú zamerané aj na mobilné zariadenia a ich SIM karty.

V minulosti sa stal terčom takéhoto útoku aj bývalý generálny riaditeľ spoločnosti Twitter Jack Dorsey. Autentifikačné aplikácie sú preto oveľa bezpečnejšou voľbou, nad ktorou majú samotní používatelia vyššiu kontrolu.

Na druhej strane, dôvod prečo Twitter spoplatňuje túto funkciu je určite ten, že posielanie SMS správ nie je zadarmo a sociálna sieť hľadá spôsoby, ako čo najviac šetriť, respektíve zarobiť. 2FA overovanie cez SMS Twitter zrušil ešte pred tým, ako ho odkúpil Elon Musk.

Loopi
REKLAMA

Na záver je tiež dôležité zdôrazniť, že na základe údajov o transparentnosti samotnej spoločnosti sa podarilo zistiť, že v decembri 2021 malo 2FA na Twitteri aktívne len 2,6 % používateľov, pričom 74 % z nich využívalo metódu overenia cez SMS správy. Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tejto novinke myslíte vy.

Prečítajte si tiež  Toto je oficiálny WWDC 2021 Twitter Hashflag od Apple

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here