Po tom, čo Elon Musk nastúpil do sociálnej siete Twitter začal robiť jednu zmenu za druhou. Najskôr prepustil polovicu zamestnancov a neskôr prerobil kancelárie a niektoré konferenčné miestnosti na spálne, ktoré môžu ľudia využívať, pokiaľ v práci nestíhajú a nemôžu si dovoliť pre hraničný termín strácať čas cestovaním domov.

Reklama: Na Ecophone kúpite iPhone za fantastickú cenu s 24 mesačnou zárukou a dopravou ZADARMO. Zariadenia majú k dispozícii aj nabíjací adaptér ako bonus. 

Medzi ďalšie nepopulárne zmeny patrí aj nová voľba predplatného, ktoré stojí cez iPhone 11 $ / mesačne, zatiaľ čo cez počítač za to isté zaplatíte 8 $ / mesačne. Musk sa tým snaží upozorniť na vysoké 30 % poplatky spoločnosti Apple, ktoré si firma pýta za každú jednu transakciu prechádzajúcu skrz App Store.

A keď už si človek myslí, že sa jeden z najbohatších ľudí trochu „upokojil“ prichádza ďalšia rana. Ako informuje portál Techcrunch, sociálna sieť Twitter počas dnešného dňa rozptýlila „Trust & Safety Council“ a teda poradnú skupinu približne 100 výskumníkov a aktivistov za ľudské práva.

Jej vznik sa datuje do roku 2016 a Twitteru za ten čas poskytla informácie o rôznom obsahu a otázkach súvisiacich s ľudskými právami. Sociálnej sieti tiež pomohla odstraňovať materiály sexuálneho zneužívania detí (CSAM), zlepšiť prevenciu samovrážd a zvýšiť celkovú online bezpečnosť. Podľa Elona Muska však rada nie je potrebná.

Elon Musk môže za toto rozhodnutie tvrdo zaplatiť

Elon Musk Twitter
Zdroj: Daniel Oberhaus (úprava redakcie)

Aj keď sa táto zmena môže novátorovi javiť ako rozumné riešenie, na ktorom Twitter ušetrí nemalé množstvo peňazí, už onedlho sa ukáže, či to bolo múdre.

Odborníci totiž nepochádzali len z USA ale prakticky z celého sveta, pričom dohliadali na globálne monitorovanie obsahu. S tým je však teraz koniec.

Všetkým členom rady boli ešte v pondelok rozoslané e-maily od Twitteru, v ktorých sa píše, že rada nie je tou najlepšou štruktúrou na získanie externých prehľadov o produktovej a politickej stratégii spoločnosti. A hoci Twitter naďalej privíta akékoľvek nápady od jej bývalých členov, nikde nedáva záruky, že ich bude brať do úvahy.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Dokonalá maketa iPhonu 8 na videu!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here