Spoločnosť Apple predstavila aplikáciu Peňaženka už pred desiatimi rokmi, pričom približne od roku 2014 je s ňou možné platiť cez telefón či hodinky Apple Watch vďaka službe Apple Pay. Konkurenčné Google sa doposiaľ spoliehalo na službu Google Pay, avšak tá pred dvoma dňami skončila a nahradila ju aplikácia Google Wallet – v preklade Google Peňaženka. Prví používatelia hlásia, že je už dostupná aj na Slovensku.

Hoci je pravda, že v niektorých krajinách zostane k dispozícii aplikácia Google Pay aj Google Wallet, na Slovensku sa budeme musieť spoliehať len na druhú menovanú. Google Pay už dokonca nie je k dispozícii ani v obchode Play, pričom ak doň zadáte jeho názov, vyskočí na vás komplexnejší nástupca s prepracovaným názvom a taktiež logom.

Prečítajte si tiež  Video: Takto Samsung pred piatimi rokmi trolloval Apple

Google prepracovalo svoju peňaženku tak, aby bola po dizajnovej stránke jednoduchšia, vďaka čomu sa používa ešte ľahšie a prehľadnejšie. Zákazníci si sem môžu pridať kreditné karty (prípadne sa sami zobrazia, ak už boli predtým uložené skrz Google Pay) či rôzne vernostné alebo cestovné preukazy. Možností je pomerne dosť.

Google Peňaženka si ide svojou vlastnou cestou a nekopíruje dizajn Apple Wallet

Google Wallet na zariadení s operačným systémom Android
Zdroj: Google

Nová aplikácia je po vizuálnej stránke dosť podobná tomu, na čo sme už zvyknutí pri Apple Wallet (Apple Peňaženke). Musíme však uznať, že Google si išlo svojou vlastnou cestou a samotné aplikácie sa po stránke ovládacích prvkov a ďalších detailov na seba nepodobajú – aj keď robia prakticky to isté.

Prečítajte si tiež  Spoločnosť Samsung sťahuje trhový podiel Apple Watch. Pozrite sa o koľko

Na záver len upozorníme, že niektorým používateľom po aktualizácii zmizla aplikácia z pracovnej plochy. V takejto situácii netreba panikáriť, pretože ide len o drobný nedostatok, kedy nový softvér nedokáže nahradiť miesto toho starého. Inými slovami ho treba znovu manuálne pridať na domovskú plochu a potom by malo fungovať všetko veľmi podobne ako predtým. Tak čo hovoríte na túto zmenu vy?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -