Streamovacie služby sú na celom svete čoraz populárnejšie. Postupne prestávajú byť súčasťou našich inteligentných televízorov či počítačov a presúvajú sa aj do mobilov a tabletov. Ako sa však zdá, majitelia niektorých značiek narážajú na nepríjemné obmedzenia.

Ako píše poľský portál Instalki, spoločnosť HBO Max oznámila všetkým používateľom smartfónov či tabletov značky Huawei, že jej aplikácia nebude podporovaná na ich zariadeniach. V internetovom obchode AppGallery ju teda oficiálne nenájdete.

Streamovacia služba už aj na svojom slovenskom webe uvádza nasledovné:  „Inštalácia aplikácie HBO Max z iného miesta ako z oficiálneho obchodu s aplikáciami Google Play Store nie je podporovaná. Telefóny a tablety Huawei už nie sú podporované.“

HBO Max už nepodporuje zariadenia Huawei
Zdroj: HBO Max (snímka obrazovky)

To, aký dôvod mala služba na to, aby zrušila podporu zariadení od spoločnosti Huawei zatiaľ špecifikované nebolo, no pravdepodobne to súvisí s americkými sankciami voči Číne.

Každopádne, zákazníci nemusia mať žiadne obavy, nakoľko aj v tomto prípade vznikol trik, pomocou ktorého si môžu nainštalovať HBO Max.

Existuje riešenie

Aj keď je celá situácia pre majiteľov smartfónov Huawei dosť nepríjemná a možno ani nemajú chuť pokračovať v predplatnom, pokiaľ si chcú pozrieť najnovšie diely obľúbených seriálov, ako napríklad Príbeh služobníčky či Rod draka, nemajú moc na výber.

Dobrou správou je, že ku tomuto všetkému sa stavia aj čínska spoločnosť Huawei, ktorá svojpomocne obchádza obmedzenia a vo svojom internetovom obchode AppGallery ponúka priame odkazy na služby, ktoré ponúkajú inštalačné súbory APK.

Pomocou nich si môžu používatelia do svojich smartfónov nainštalovať aplikácie pre Android s tým, že sa vyhnú oficiálnemu obchodu Google Play (s ním má Huawei taktiež problémy kvôli sankciám USA voči Číne).

Ako fungujú služby HBO Max, Netflix, Amazon Prime a Disney+ nainštalované alternatívnym spôsobom na zariadeniach Huawei? 

Logo HBO Max na fialovom pozadí
Zdroj: HBO Max

Ako doplnil redaktor poľského webu, v rámci experimentu nainštaloval na zariadenie Huawei Mate50 Pro aplikácie HBO Max, Netflix, Amazon Prime a Disney+, ktoré stiahol neoficiálnou cestou skrz odkazy v internetovom obchode AppGallery.

Podľa jeho vlastných slov nemal s aplikáciou HBO Max najmenší problém. Po jej nainštalovaní sa do služby prihlásil skrz poľskú mutáciu a následne si mohol pozrieť akýkoľvek film, alebo seriál bez obmedzení.

Voči tomuto však stále môže zakročiť platforma HBO Max tak, že zablokuje prístupy používateľom, ktorí si aplikáciu stiahli ináč ako cez Google Play. Na strane druhej tu však vzniká otázka, prečo by to vôbec robila, pokiaľ ju k tomu nedoženie politický tlak. Nechajme sa prekvapiť.

Prečítajte si tiež  Netflix vo veľkom prichádza o predplatiteľov. Firma to chce riešiť nepopulárnym riešením

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -