Od predstavenia headsetu Apple Vision Pro prešlo len niečo vyše týždňa, no náhlavná súprava už stihla čeliť niekoľkým kontroverziám. Najskôr to súviselo s jej veľkou váhou a nepeknými červenými odtlačkami na čele, o čom sme písali tu a potom s faktom, že zariadenie nemá príliš vysokú obnovovaciu frekvenciu – o tom sa viac dočítate zase tu.  Teraz však musí Apple riešiť ďalšie nepríjemnosti, ktoré súvisia s ochrannou známkou v Číne.

Spoločnosť Apple by mohla mať v tejto krajine vážne ťažkosti s predajom Vision Pro, ak sa nedohodne so spoločnosťou Huawei, pre ktorú predstavuje významného konkurenta. Tá totiž vlastní ochrannú známku tohto názvu v krajine a je veľmi otázne, či sa ho bude ochotná vzdať.

Ako upozornil portál MyDrivers, spoločnosť Huawei získala ochrannú známku Vision Pro ešte oveľa skôr, ako sa šepkalo o predstavení Apple headsetu. Stalo sa to 16. mája 2019 a tým pádom má právo na jej používanie v Číne. Známka má platnosť od 28. novembra 2021 do 27. novembra 2031.

Apple sa pobije o ochrannú známku so spoločnosťou Huawei

Huawei pod týmto názvom ponúka rôzne produkty vrátane televízorov, ale aj inteligentných okuliarov. Ak chce spoločnosť Apple predávať svoj headset pre virtuálnu a rozšírenú realitu s rovnakým názvom v Číne, bude musieť zaplatiť spoločnosti Huawei za uvoľnenie ochrannej známky, alebo ho trochu premenovať.

Huawei Apple Vision Pro ochranná známka
Zdroj: MyDrivers

Nebolo by to prvýkrát, keď by Apple musel zaplatiť čínskej spoločnosti za názov produktu. podobný prípad sa totiž odohral aj v roku 2012. V tom čase gigant z Cupertina zaplatil spoločnosti Proview Technology 60 miliónov dolárov za práva na používanie slova “iPad” v Číne po niekoľkých súdnych sporoch.

Ak sa chcete dozvedieť úplne všetko o Apple Vision Pro, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok, v ktorom sme ho rozobrali do najpodrobnejších detailov. Je to obrovská revolúcia, ktorej dokážeme odpustiť dokonca aj vysokú cenu.

Prečítajte si tiež  Apple Vision Pro sklame obnovovacou frekvenciou

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -