HBO Max patrí spolu s Netflixom a Disney+ medzi najpopulárnejšie streamovacie služby v našich končinách. Dôvodom je fakt, že na nich dokážeme nájsť množstvo filmov, seriálov či dokumentov za drobný mesačný poplatok v relatívne vysokej kvalite. Ostanú však Slováci týmto platformám verní aj potom, ako nastane zdražovanie? To sa dozvieme už čoskoro.

HBO Max totiž po prvýkrát od svojho spustenia začalo zvyšovať ceny vo viacerých európskych krajinách. Zatiaľ čo na severe a v Španielsku zaň zaplatíte o 1 € / mesačne viac, v Bulharsku a Portugalsku cena narastie až o 2 € / mesačne.

A aj keď sa to nemusí zdať, ako veľký rozdiel, práve v prípade Bulharska predstavuje zdražovanie až zhruba 40 %. Pôvodná cena HBO Max tu totiž bola iba 4,99 € / mesačne no od 13. júla narastie na 6,99 € / mesačne.

Ako je na tom HBO Max so zdražovaním na Slovensku? 

HBO Max

Určite vás v tomto prípade zaujíma, ako je na tom zmena ceny v našich končinách. Dobrou správou je, že v súčasnosti stojí predplatné 6,99 € / mesačne, respektíve 54,99 € / ročne a v najbližšom mesiaci zostane táto cena nemenná. V praxi sa teda radíme do priemeru, nakoľko v niektorých krajinách platili používatelia za HBO Max aj 7,99 € či 8,99 € / mesačne.

Na druhej strane ale treba počítať s tým, že HBO Max bude zrejme v Európe zdražovať už čoskoro aj mimo severských krajín, respektíve Španielska či Portugalska, čo znamená, že sa s miernym navýšením ceny môžeme stretnúť aj u nás.

Ničoho sa ale nebojte, nakoľko podľa aktuálnych krokov platformy to bude zdraženie len na úrovni cca 1 € / mesačne, čo je určite stále prijateľné. Rovnako tak platí, že táto zmena môže dôjsť s veľkým „rebrandingom“ služby zo súčasného HBO Max na Max. Bližšie podrobnosti ale zatiaľ nepoznáme.

Ako hodnotíte túto zmenu ceny vy? Boli by ste ochotní akceptovať zdražovanie na úrovni 1 €? Dajte nám vedieť do komentára.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Slovákom chodia podvodné e-maily od Apple. Nenaleťte im!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -